Chcemy przybliżyć ofertę użytkownikom

Ocena: 0
3864
Rozmowa z Arturem Mastalińskim dyrektorem Biura Handlowego Bumar we Wrocławiu

Fot. Bumar

Forum Budowlane: W najbliższym czasie Bumar zaplanował szereg praktycznych pokazów. Jaki cel przyświecał ich zorganizowaniu?

Artur Mastaliński: Pragniemy zaprezentować klientom naszą ofertę, w tym nowości. Prezentacje mają obejmować także możliwość praktycznego wypróbowania maszyn i urządzeń.

FB: Do jakich przedsiębiorstw pokazy są adresowane?

AM:
 Uczestnikami pokazów będą klienci z szeroko rozumianej branży budowlanej, drogowej, instalacyjnej, przemysłu stoczniowego, kopalń surowców mineralnych oraz przedstawiciele firm serwisowo-technicznych.


FB: Gdzie i kiedy będzie można zapoznać się z możliwościami maszyn i narzędzi oferowanych przez Bumar?

AM: Pierwszy z pokazów odbędzie się w maju w Lubinie, kolejne planowane są w Warszawie, Wrocławiu, Radomiu i innych większych miastach w Polsce.

FB: Jakie urządzenia będą udostępnione? Czy goście będą mogli przetestować je osobiście i w jakim zakresie?

AM: Przedstawimy ładowarki XCMG i Fadroma, koparki i minikoparki Ihimer, wywrotki gąsienicowe Ihimer, quady Pezal, frezarki i narzędzia pneumatyczne Von Arx, agregaty, motopompy i myjki Pezal/Kipor, zagęszczarki i ubijaki Mikasa i wiele innych produktów. Przewidujemy oczywiście możliwość samodzielnego zapoznania się z tymi produktami w praktyce, stąd analogicznie do wcześniejszych pokazów liczymy na udział w delegacjach także operatorów, mogących ocenić zalety naszych urządzeń.

FB: Warto przy tej okazji wspomnieć o stałej współpracy Bumaru z Politechniką Wrocławską. Jak ona wygląda w chwili obecnej?

AM: 
Nasza współpraca obejmuje zarówno działania z obszaru badań oraz dydaktyki, jak też działania handlowe i techniczne.
Wspólnie pracujemy nad nowymi stanowiskami badawczymi z zakresu maszyn roboczych, prowadzimy prezentacje i wykłady dla studentów, wymieniamy się informacjami technicznymi.
Jednocześnie Politechnika Wrocławska wykonuje na nasze potrzeby badania i pomiary, opracowuje rozwiązania konstrukcyjne itp.
Bardzo cenimy sobie tę współpracę, stanowiąca naturalne powiązanie przemysłu z ośrodkami naukowymi.

FB: Bumar poza sprzedażą, świadczy także usługi serwisowe, w tym również remonty ładowarek dawnej Fadromy. Czy ta działalność cieszy się równie dużą popularnością jak oferowane urządzenia?

AM:
 Działalności serwisowej nie rozpatrujemy w oderwaniu od handlu. Według polityki Bumaru oba te obszary stanowią łącznie kompletną ofertę dla naszych klientów. Także nowe towary z zasady wprowadzamy do handlu dopiero po zapewnieniu możliwości ich serwisowania.
Z przyjemnością informujemy, że zakres świadczonych usług serwisowych zwiększa się systematycznie, rozbudowujemy flotę pojazdów oraz wyposażenie pomiarowe i warsztatowe.
Remonty ładowarek Fadroma stanowią jeden z głównych obszarów naszej działalności. Maszyny te nadal cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na ich trwałość, prostotę obsługi i eksploatacji, dużą podatność naprawczą oraz atrakcyjną cenę.

FB: I ostatnie pytanie - o plany na najbliższe miesiące. Na co mogą liczyć potencjalni klienci? Czy pojawią się np. nowe pozycje w ofercie?

AM:
 Na kontynuację dotychczasowej polityki kompleksowej obsługi handlowo-technicznej z uwzględnieniem opieki serwisowej oraz dostępu do części zamiennych.
Wśród najbliższych nowości przewidujemy m.in. wózki widłowe oraz urządzenia spawalnicze. W trakcie kolejnych pokazów pojawią się one w zakresie demonstrowanego asortymentu.

FB: Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?















GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?





GŁOSUJ