Tynki fade - gładkie powierzchnie sufitów akustycznych

Ocena: 5
2105

Architekci na całym świecie poszukują coraz to nowszych rozwiązań, które spełnią estetyczne wymogi klientów, uzyskując przy tym wartość dodaną. W przypadku tynków bezspoinowych, które dodatkowo spełniają także najnowsze wymagania dźwiękochłonne, prym wiodą tynki marki firmy fade®. Od niedawna dostępne są w ofercie sufitowych i ściennych systemów akustycznych marki Ecophon.

 

 

- Podwieszane sufity kasetonowe są wprawdzie skuteczne pod względem akustycznym, jednak nie w każdym wnętrzu wyglądają na tyle dobrze, jak byśmy tego oczekiwali. Od dawna poszukiwaliśmy sytemu pozwalającego na projektowanie gładkich powierzchni sufitów, który zapewniałby właściwe pochłanianie dźwięku. Rozwiązaniem problemu okazał się fade® łączący w sobie estetyczną prostotę z akustyczną finezją – mówi dr hab. Radosław Skalski, architekt wnętrz z pracowni KREATIVA.

 

Elastyczny system tynków akustycznych fade® Acoustic Plaster oferuje nieograniczone możliwości projektowe. Jako natryskowy tynk akustyczny nakładany na ściany i sufity, dzięki doskonałym właściwościom w zakresie pochłaniania dźwięku, pozwala na optymalną kontrolę warunków akustycznych zarówno w dużych, komercyjnych przestrzeniach, jak i mniejszych pomieszczeniach biurowych i edukacyjnych. Tynki fade® Acoustic Plaster można stosować praktycznie na każdej powierzchni, w tym na prostych lub zakrzywionych ścianach, bardzo ostrych kątach i łukach, co zapewnia bardziej elastyczną, dyskretną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań dźwiękochłonnych.

 

- To niezwykle nowoczesne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie jest coraz chętniej wybierane przez współpracujących z nami architektów, ze względu na jego liczne zalety. System gwarantuje m.in.: doskonałe pochłanianie dźwięku, jednolitą, gładką powierzchnię lub lekką strukturę wykończenia, możliwość produkcji w dowolnym kolorze NCS czy bezproblemowe i niewidoczne naprawianie uszkodzeń. Jest to zdecydowanie produkt, który wyróżnia się na rynku i jestem przekonany, że wkrótce rozwiązanie to będzie jednym z pierwszych wyborów projektantów – mówi Wojciech Jórga, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ecophon.

 

Bezpieczne i przyjazne dla środowiska

 

Tynki fade® Acoustic Plaster uzyskały certyfikację Cradle to Cradle v3.1 Poziom Srebrny, co zapewnia do dwóch dodatkowych punktów w certyfikacji LEED. Zawartość lotnych związków organicznych na poziomie zaledwie 0,02g/L pozwoliło uzyskać certyfikację A+. Produkty są oznaczone Certyfikatem M1 w zakresie odporności na wzrost pleśni na powierzchniach wewnętrznych. Współczynnik pochłaniania dźwięków na poziomie 1.0, spełnia wymogi w zakresie redukcji pogłosu określone w LEED. Natomiast wysoki współczynnik odbicia światła, przekłada się na korzyści płynące z maksymalizacji dostępu do światła dziennego.

 

Źródło: Ecophone

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ