Ile kosztuje blacha trapezowa

Ocena: 5
2675

Blacha trapezowa powszechnie stosowana jest podczas budowy obiektów przemysłowych, magazynów czy hal. Coraz częściej pojawia się na dachach, a także ścianach zewnętrznych nowoczesnych domów jednorodzinnych. Ile musimy zapłacić za blachę trapezową?

 

 

 

Blacha trapezowa to coraz popularniejszy materiał wykorzystywany do przekrycia dachów oraz wykończenie elewacji domów jednorodzinnych. Zawdzięcza to nie tylko swoim doskonałym parametrom – jest trwała, wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne oraz mechaniczne – ale także (a może przede wszystkim) nietuzinkowemu efektowi, jaki pozwala osiągnąć. Dzięki niej możemy zrealizować najśmielsze pomysły, które będą eleganckie, ponadczasowe i zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Co ważne cena blachy trapezowej jest stosunkowo niska, co przy budowie domu, która pochłania bardzo ogromne pieniądze, ma niebagatelne znaczenie. Warto podkreślić, że jej montaż jest szybki i łatwy. Blacha trapezowa to nie tylko świetny materiał do wykończenia nowego domu. Jest lekka, więc sprawdzi się również podczas renowacji wiekowych dachów, np. gdy musimy zastąpić szkodliwy eternit (blacha jest od niego lżejsza). Przypominamy, że azbest musi zostać usunięty z dachów do 2032 r. Ale konkrety – ile kosztuje blacha trapezowa?

Rodzaje blach trapezowych

Blachy trapezowe dostępne są w wielu formatach profili. I to przede wszystkim wysokość przetłoczenia decyduje o sztywności i wytrzymałości blachy, a co się z tym wiąże z zastosowaniem. Blacha o niskim profilu sprawdzi się jako materiał elewacyjny, ponieważ charakteryzuje się mniejszą sztywnością przetłoczenia. Średnie profile od 14 do 60 mm mają uniwersalne zastosowanie, czyli możemy je układać zarówno na dachach domów jednorodzinnych (a także garażach czy małych obiektach handlowych), jak i ścianach zewnętrznych. Szczelność połączenia poszczególnych arkuszy zapewniona jest dzięki rowkom kapilarnym. Natomiast blacha trapezowa z wysokimi profilami jest stosowana standardowo jako pokrycie dużych obiektów budowlanych, ale sprawdzi się również w konstrukcjach nośnych. Blachy trapezowe produkowane są zwykle ze stali, którą pokrywa się powłokami ochronno-dekoracyjnymi, dzięki czemu nadaje im się odpowiednie właściwości, a także wygląd – kolor, mat, połysk. Na rynku znajdziemy również blachy bez powłok, zabezpieczone tylko alucynkiem lub ocynkiem.   

Blacha trapezowa – cena

Jak już wspomniano, cena blachy trapezowej nie jest wygórowana. Oczywiście zależy w dużej mierze od zastosowanych powłok ochronno-dekoracyjnych, ale i tak jest atrakcyjna. Na cenę wpływa również m.in. proces produkcji i kontrola jakości. Zazwyczaj mniej zapłacimy za blachę pochodzącą od lokalnego niż renomowanego producenta. Jednak pamiętajmy, że za nieco wyższą ceną blach trapezowych pochodzących od firmy Blachy Pruszyński – to właśnie jest godny polecenia producent – kryje się m.in. nowoczesna linia produkcyjna, wysoka jakość surowców czy rygorystyczna kontrola na każdym etapie produkcji. Takie podejście producenta zapewnia bezproblemowe użytkowanie blachy przez wiele lat, a przecież na tym nam tak samo zależy jak na odbiorze wizualnym budynku. Zawsze możemy także liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne. Ile musimy zapłacić za blachę trapezową Blachy Pruszyński? Podane ceny to ceny brutto za 1 m2 efektywny. Dlaczego efektywny, a nie całkowity? Odpowiedź jest prosta – arkusze blachy trapezowej układane są z zakładem, więc następuje strata materiału, niewielka, ale jest.

  • Blacha trapezowa T6 – od 45,78 do 53,26 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T7P – od 45,93 do 53,44 zł zł/m2.
  • Blacha trapezowa T8 – od 46,68 do 54,32 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T14 – od 48,19 do 56,07 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T18 – od 47,85 do 55,67 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T18P – od 47,85 do 55,67 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T18DR – od 49,06 do 57,09 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T20 – od 51,89 do 60,38 zł/m2.
  • Blacha trapezowa TP26 SUPER – od 52,49 do 66,27 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T35E/T35EL – od 51,40 do 59,81 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T40 – od 50,72 do 59,02 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T45 – od 55,07 do 64,08 zł/m2.
  • Blacha trapezowa T45P – od 53,97 do 62,80 zł/m2.

Cena zależy od wybranej powłoki, a Blachy Pruszyński proponuje np. PS, PMG, ULTRAMAT, PURMAX, PURLAK, FARM, FOODSAFE. Pełen cennik – w tym ceny netto, brutto, za metr całkowity, efektywny, m.b. – znajduje się na stronie internetowej producenta. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdują się również blachy trapezowe T84, T94, T130, T133, T135, T135P, T140, T147, T150, T155, T160, T200, ale materiały te wyceniane są pod konkretną inwestycję.

 

Źródło: Blachy Pruszyński

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?















GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?





GŁOSUJ