Wicona - wsparcie w tworzeniu projektów

Ocena: 5
2907

Marka Wicona jest synonimem konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje Wicona to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację wizji projektantów.

 

 

Architekci i projektanci tworzą obiekty o coraz wyższym stopniu indywidualizacji, co wymaga obecności ekspertów na każdym etapie projektowania i realizacji inwestycji. Oprócz opieki specjalistów, WICONA oferuje również szeroki zestaw narzędzi, takich jak platforma WICTOP Genius, WIC3D czy WICONA Finder,  które usprawniają pracę oraz ułatwiają proces projektowania.

WICTOP Genius – platforma informacji technicznej

Jednym z nich jest platforma informacji technicznych WICTOP, która umożliwia łatwy i szybki dostęp do całej dokumentacji produktu WICONA, niezbędnej do planowania i przetwarzania rozwiązań systemowych. Oprogramowanie WICTOP zostało opracowane we współpracy z klientami WICONA, aby zaoferować maksymalne wsparcie we wszystkich procesach, od planowania i obliczeń, po zamówienia i produkcję.

Nasza platforma informacji technicznej WICTOP łączy wszystkie ważne aspekty, od trójwymiarowych projektów po rysunki techniczne. Oferuje również informacje dotyczące dokumentów, jakości produktów: raporty o wartości U (zatwierdzone przez ift Rosenheim) oraz raport EPD (deklaracja produktu z analizą cyklu życia) zgłaszane dla każdego projektu i produktu – mówi Hubert Wiśniewski, Country Manager WICONA Polska.

WIC3D – przejrzysty projekt

W przypadku złożonych zadań budowlanych, takich jak fasady, WICONA opracowała własne, specjalne oprogramowanie: WIC3. To innowacyjne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie oparte na BIM, opracowane specjalnie dla architektów i projektantów.

Główną zaletą WIC3D jest znaczne skrócenie czasu tworzenia rysunków 3D, a także trójwymiarowa prezentacja projektów architektonicznych fasad aluminiowych. WIC3D został zaprojektowany do komunikacji z systemami CAD, w których można importować zarówno rysunki 2D, jak i 3D – dodaje Hubert Wiśniewski.

Może być używany we wszystkich wiodących narzędziach do rysowania, takich jak AutoCAD, Bentley, Archicad i ADI. Ponadto projekty narysowane w WIC3D można wyeksportować w programie SketchUp lub Autodesk 3ds max.

WICONA Finder – wiedza i inspiracje

WICONA dysponuje także platformą WICONA Finder, która zawiera cała bazę obiektów referencyjnych, w których zastosowano systemowe rozwiązania marki. To interaktywna biblioteka obiektów z informacjami technicznymi, dotyczącymi systemów fasad, okien i drzwi prowadząca do konkretnych informacji o produkcie, w tym rysunków, arkuszy danych technicznych systemu i dynamicznych modeli 3D.

Build Beyond Tomorrow

Każda inwestycja jest niepowtarzalna, indywidualnie zaprojektowana tak, aby zachwycać i spełniać życzenia klientów, które są tak różnorodne jak możliwości ich wdrożenia w systemach WICONA. W takiej sytuacji specjalistyczne doradztwo WICONA, złożone z wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów, spełnia swoją funkcję, tworząc optymalną ścieżkę planowania i realizacji każdego projektu budowlanego. Uwzględnia w tym procesie podstawowe kryteria budynków przyszłości, takie jak efektywność energetyczna, zrównoważony rozwój, ekonomia, fizyka budynku i dokładność. Na całym świecie produkty WICONA są stosowane do fasad, okien i drzwi, a zatem w znacznym stopniu wpływają na estetykę, użyteczność i trwałość niezliczonych realizacji.

 

Źródło: Wicona

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ