Znamy już laureatów II edycji programu EkoPRODUCENT Cemex Polska

Ocena: 5
1378

Program EkoPRODUCENT Cemex Polska promuje wykorzystanie produktów niskoemisyjnych przez naszych klientów, którzy wybierając cementy o niskim współczynniku klinkierowym mają realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.  Dzięki potwierdzonym danym o emisyjności CO2 w Deklaracjach Środowiskowych III typu (EPD), nasi klienci mogą świadomie dokonywać zakupu produktów niskoemisyjnych i uzyskać tytuł EkoPRODUCENT.

 

 

W II edycji Programu tytuł EkoPRODUCENT Cemex Polska uzyskało 126 firm. Wszyscy uczestnicy programu dokonali świadomego wyboru cementu o niskim współczynniku klinkierowym, pod marką Vertua® i zaangażowali się wspólnie z nami w redukcję emisji COi ochronę klimatu.

W trakcie dwóch edycji Programu EkoPRODUCENT wspólnie z naszymi klientami, zredukowaliśmy emisję CO2 o 366 tys. ton (w porównaniu do 2021 r.). Jest to ilość dwutlenku węgla, którą blisko 61 mln sztuk drzew musiałoby pochłonąć w ciągu roku lub jest to równowartość obniżenia wskaźnika zanieczyszczenia powietrza, jakie generuje przejechanie samochodem ponad 2 630 mln km.

„Gratuluję wszystkim naszym klientom wyróżnionym w II Edycji Programu EkoPRODUCENT Cemex Polska. Tytuły EkoPRODUCENT przyznaliśmy najbardziej odpowiedzialnym i zaangażowanym klientom, którzy dążą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tym samym wspierają nasze działania w ramach globalnej strategii firmy „Future in Action”. Od 2021 roku wszystkie cementy wytwarzane w zakładach Cemex Polska posiadają Deklaracje Środowiskowe III typu (EPD), potwierdzające ich wpływ na środowisko w całym okresie użytkowania. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom rzetelne informacje o produktach niskoemisyjnych, wspierając zrównoważone budownictwo. Jeszcze raz gratuluję laureatom i już teraz zapraszam do udziału w kolejnych edycjach Programu EkoPRODUCENT” – powiedział Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu w Cemex Polska.

W 2024 roku wspólnie z naszymi klientami kontynuujemy III Edycję Programu EkoPRODUCENT Cemex Polska. Serdecznie zachęcamy do aktywnych działań ograniczających emisję dwutlenku węgla, a tym samym do propagowania globalnej strategii Cemex “Future in Action”.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.com oraz www.cemex.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ