Volvo przoduje na dynamicznie rozwijającym się rynku elektrycznych samochodów ciężarowych

Ocena: 5
4200

W ubiegłym roku liczba elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności na drogach Europy i Stanów Zjednoczonych rosła szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Volvo Trucks sprzedało już ponad 4 300 elektrycznych pojazdów w ponad 38 krajach. W Europie, Volvo Trucks jest liderem z 32% udziałem w rynku elektrycznych samochodów cieżarowych o dużej ładowności. W Ameryce Północnej, natomiast, prawie połowa zarejestrowanych w 2022 roku wszystkich ciężarowych elektryków, to pojazdy Volvo.

 

W 2022 roku rynek elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności (≥16 ton) w Europie wzrósł o 200% do 1041 ciężarówek, a Volvo Trucks ma największy udział w tym rynku.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby przewodzić transformacji elektrycznych samochodów ciężarowych, a nasza wiodąca pozycja na rynku w 2022, nie tylko w Europie, ale i w Ameryce Północnej i na innych rynkach jest dowodem, że właśnie to robimy. Chociaż rynek elektrycznych samochodów ciężarowych jest wciąż niewielki, trend jest wyraźny – wielu naszych klientów rozpoczyna teraz przejście na elektromobilność. Zamierzamy towarzyszyć tej transformacji i dążymy do tego, aby w 2030 roku, 50% naszej globalnej sprzedaży nowych samochodów ciężarowych, stanowiły pojazdy elektryczne” – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycnych ciężarówek w 2019 roku, firma sprzedała ponad 4 300 elektrycznych pojazdów ciężarowych w ponad 38 krajach. Obecnie, Volvo oferuje najszerszą gamę produktów w branży, obejmującą sześć modeli produkowanych seryjnie, przeznaczonych do najróżniejszych rodzajów transportu w miastach i pomiędzy nimi.

„Mamy teraz gamę produktów, które mogą obsługiwać większość rodzajów transportu, a co za tym idzie – klientów z niemal wszystkich segmentów. Patrząc na specyfikę korytarzy transportowych, można zelektryfikować prawie połowę wszystkich tych przewozów, dzięki naszej ofercie elektrycznych samochodów ciężarowych” – kontynuuje Roger Alm. „Uważamy, że misją Volvo Trucks jest wspieranie naszych klientów w realizacji tego celu.”

Zanzaczamy, że:

  • Wszelkie odniesienia do „Europy” oznaczają Unię Europejską, w tym Norwegię i Szwajcarię.
  • Udział Volvo w rynku i ogólne dane dotyczące wzrostu elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności (≥16 ton) w Europie obejmują treści dostarczone przez IHS Markit.
  • Ameryka Północna oznacza USA i Kanadę. Pozycja udziałów rynkowych Volvo Trucks w Ameryce Północnej jest oparta na treściach dostarczonych przez Volvo Trucks North America.
  • Twierdzenie; „można zelektryfikować prawie połowę wszystkich transportów”, odnosi się do statystyk Eurostatu „Drogowy transport towarowy na odległość”, z których wynika, że blisko połowa wszystkich towarów drogowych w Europie pokonała odległość mniejszą niż 300 km.

 

Źródło: Volvo

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ