Terex kupuje silniki Scania

Ocena: 0
8580
Wiodący producent sprzętu budowlanego i przemysłowego – Terex Corporation z siedzibą główną w Ameryce Północnej podpisał ze Scanią długookresową umowę na dostawę silników. Zgodnie z umową począwszy od 2011 r. Scania rozpocznie dostawy silników przeznaczonych do napędu niektórych pojazdów i ciężkiego sprzętu Terex.

W 2010 r. Terex koncentruje się na przygotowaniach do przejścia na nowe normy emisji spalin. Nowe normy – Stage IIIB w Europie i Tier 4i w Ameryce Północnej – wchodzą w życie w 2010 r. i produkty Terex będą stopniowo do nich dostosowywane.

Terex Corporation jest globalnym producentem działającym w wielu branżach. W 2008 r. firma zrealizowała sprzedaż netto o wartości 9,9 mld USD. W skład firmy wchodzą cztery grupy produktowe: Terex Aerial Work Platforms, Terex Construction, Terex Cranes oraz Terex Materials Processing & Mining. Grupa Terex produkuje bogatą gamę sprzętu przeznaczonego dla różnych branż, takich jak m.in. budownictwo, utrzymanie infrastruktury, pozyskiwanie kruszyw, górnictwo odkrywkowe, spedycja, transport. Za pośrednictwem Terex Financial Services Terex oferuje kompletny pakiet produktów i usług finansowych ułatwiających zakup sprzętu.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ