Scafom Rux Polska podsumowuje 2017 rok

Ocena: 4.6
3406

Rozmowa z Miłoszem Garbarczukiem - dyrektorem zarządzającym Scafom-Rux Polska.

Miłosz Garbarczuk - dyrektor zarządzający Scafom-Rux Polska od 2017 r.

Forum Budowlane: Jaki był rok 2017 dla Państwa firmy?
Miłosz Garbarczuk, Scafom-Rux: Rok 2017 był dla Scafom Rux Polska rokiem dużych zmian i nowych wyzwań na rynku polskim. Firma przeszła zmiany organizacyjne mające na celu zwiększenie wolumenu produkcyjnego zakładu w Zabrzu na potrzeby rynku europejskiego oraz krajowego. Kluczowe zmiany organizacyjne miały na celu przygotowanie nowej polityki sprzedażowej i dalszej ekspansji firmy na rynku polskim na nadchodzące lata.

FB: W jakich najciekawszych projektach firma brała udział w 2017?  
MG: Na rynku krajowym jednym z naszych najciekawszych projektów w ubiegłym roku była realizacja systemów rusztowań na budowie nowej fabryki Volkswagen we Wrześni oraz użycie modułowych systemów Ringscaff do prac i modernizacji zakładów Arcelor-Mittal  na terenie kraju. Jednym z ciekawszych projektów na skalę globalną było z kolei zdobycie na rynku azjatyckim kontraktu na obsługę budowy autostrady lotniska Lincang w Chinach, łączącej port lotniczy z autostradą krajową w prowincji Junnan. Wartość kontraktu wynosi ponad 1,1 miliarda Euro.

FB:  Imponujące! A jakie nowe produkty czy rozwiązania wprowadzili Państwo na rynek polski w 2017?
MG: Firma skupiła się na rozwoju systemów rusztowań modułowych Ringscaff oraz systemów fasadowych Super 65/100. Zmodyfikowaliśmy bramki bezpieczeństwa i łączniki do rusztowań podwieszanych.

FB: W ubiegłym roku w firmie Scafom-Rux zaszły istotne zmiany personalne. Czy mógłby się Pan do tego odnieść?
MG: W 2017 roku objąłem funkcję Dyrektora Zarządzającego Scafom-Rux Polska. Jestem od wielu lat związany z rynkiem stali - jako były pracownik i dyrektor w firmie Arcelor-Mittal. Myślę, że moje doświadczenie i model zarządzania pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój  Scafom-Rux Polska.

FB: Jak widzi Pan swoją firmę na tle branży w 2017?
MG: W zeszłym roku firma zanotowała satysfakcjonujące wyniki, które pozwalają z optymizmem spojrzeć na kolejne lata. Przede wszystkim posiadamy grono stałych klientów przekonanych o wysokiej jakości oferowanych przez nas systemów. I to ma ogromne znaczenie.

FB: Jak ocenia Pan ubiegły rok dla całej branży?
MG: W całej branży budowlanej - jak i w branży rusztowań - widać znaczący progres i wyraźną dynamikę rozwoju rynku. Duża ilość inwestycji zagranicznych i rozwój sektora budownictwa mieszkaniowego napędzały w znaczący sposób koniunkturę w branży.

FB: A jak ocenia Pan perspektywy dla całego sektora budowlanego w bieżącym roku?
MG: W oparciu o to, co wydarzyło się od początku tego roku, możemy śmiało stwierdzić, że będzie on jeszcze lepszy od poprzedniego. Wzrost pozwoleń na budowę na terenie kraju o 20% w stosunku do ubiegłego roku w tym samym czasie pozwala na optymistyczne rokowania. Moim zdaniem duża ilość planowanych projektów przemysłowych i komercyjnych oraz znacząca ilość rozpoczętych inwestycji wskazuje na rekordowy rok w branży.

FB: Czy to będzie również rekordowy rok dla Pana firmy?
MG: Przede wszystkim planujemy zwiększenie wolumenu produkcyjnego  w stosunku do roku ubiegłego i dużą dynamikę sprzedaży na rynku krajowym. Scafom-Rux skupia się na profesjonalnych  klientach obsługujących inwestycje przemysłowe i budowlane na rynku krajowym i zagranicznym. Szeroka gama produktów fasadowych i modułowych oraz uzyskane liczne certyfikaty, w tym m.in. DIBT (czyli certyfikat wydany przez Deutsches Institut für Bautechnik), pozwalają skierować naszą ofertę do najbardziej wymagających klientów. Myślę, że te plany są do zrealizowania.

FB: Czy mają już Państwo umowy na udział Państwa sprzętu w ciekawych realizacjach i projektach?
MG: Jak najbardziej. Na przykład w bieżącym miesiącu udało się firmie Scafom-Rux Polska sfinalizować transakcję na obsługę w systemach rusztowań nowej budowy metra w Warszawie oraz pierwszą transakcję w ramach dalszej współpracy na terenie zakładów Arcelor-Mittal poza krajem.

FB: Co nowego przewidują Państwo w dystrybucji w najbliższym czasie?
MG: Już w zeszłym roku zaplanowaliśmy pewną zmianę, która w znaczym stopniu wpłynie na naszą działalność. Zmiana weszła w życie z początkiem roku 2018 i polega na tym, że firma Scafom-Rux Polska wydzieliła spółkę handlową Scafom Polska, która będzie wyłącznym dystrybutorem produktów holdingu Scafom-Rux na rynku krajowym. Ma to na celu usprawnienie dystrybucji produktów w szerszym kanale, profesjonalną obsługę sprzedażowo-techniczną produktów marki oraz dalszą ekspansję na rynku.

FB: Proszę powiedzieć, co nowego przewidują Państwo w oferowanym sprzęcie?
MG: Nasza firma nieustannie pracuje nad rozwojem systemów modułowych i fasadowych.  Kluczowym aspektem udoskonalenia produktu na 2018 rok będą zabezpieczenia oraz ciągi komunikacyjne naszych systemów. Scafom-Rux  stawia na bezpieczeństwo swoich systemów jako nasz podstawowy wyróżnik - jednego z liderów rynku.

Źródło: Redakcja
Zdjęcie: Scafom-Rux

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ