Przegubowa drabina teleskopowa dla profesjonalistów

Ocena: 4.7
12149

Drabina to proste, ale niezwykle skuteczne narzędzie do pokonywania wysokości. Każda grupa specjalistów ma swoje ulubione modele – elektrycy wybierają te z tworzywa sztucznego, malarze ciągle wierni są drabinom drewnianym, a wszyscy ci, którzy ponad wszystko cenią sobie funkcjonalność – postawią na przegubową drabinę teleskopową. Oto dlaczego.

Drabina przegubowa teleskopowa z serii Stabilo. Fot. Krause

Decydując się na zakup drabiny, zarówno do celów zawodowych, jak i do użytkowania w domu, bierzemy pod uwagę różne kryteria. Analizujemy wysokość, rodzaj, łatwość rozkładania i przechowywania, wyposażenie dodatkowe, ale i cenę. Decyzja nie jest łatwa bo oferta producentów jest ogromna. Jeśli jednak za główny cel postawimy sobie wyjątkową wielofunkcyjność, która wśród fachowców z branży budowlanej jest na wagę złota, wybór robi się znacznie prostszy. "Zgadza się. Wówczas, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okazuje się drabina przegubowa. Można ją wykorzystać jak model przystawny, wolnostojący, a nawet ergonomiczny pomost roboczy, który doskonale sprawdzi się podczas długotrwałych prac na niedużej wysokości. Ale to nie wszystko – wybierając model teleskopowy, z powodzeniem ustawimy go na schodach i bezpiecznie wykonamy różne prace w obrębie klatki schodowej" – wyjaśnia Marek Banach, eksperta firmy Krause, producenta drabin, rusztowań i pomostów. Jeśli do tak długiej listy zalet dodamy jeszcze możliwość wykorzystania drabiny w formie uchwytu dystansowego, np. przy występach muru czy dachu, a także bezpiecznego ustawienia jej na grząskim, trawiastym podłożu (dzięki akcesoriom w postaci szpiców) – to funkcjonalność takiej drabiny nie będzie miała sobie równych.

W branży remontowo-budowlanej schody to codzienność. Fachowcy napotykają na nie zarówno w przenośni, mierząc się z wymagającymi klientami oraz trudnymi zadaniami, jak i na placu budowy, kiedy prace wykonawcze obejmują wielopiętrowe budynki. Jak przygotować się do pracy na wysokości w obrębie klatki schodowej?  "Podstawą będzie odpowiednio dobrany sprzęt, który umożliwi malowanie, tynkowanie czy układania instalacji elektrycznej nad stopniami. W tym celu możemy m.in. wykorzystaćrusztowanie jezdne- pozwala na indywidualną regulację wysokości każdej ramy, dzięki czemu jedną z nich ustawimy na poziomie podłogi, a drugą stabilnie na wybranej stopnicy. To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak na krętych klatkach schodowych lub wtedy, gdy urządzenie chcemy postawić na dowolnych w ciągu stopniach. I wtedy właśnie warto sięgnąć po przegubową drabinę teleskopową, wyposażoną w zintegrowany TeleSystem. To innowacyjne rozwiązanie, które w szybki i prosty sposób pozwoli na niezależną regulację długości każdej nogi tak, by stabilnie ustawić drabinę na schodach" – tłumaczy ekspert Krause.

Drabina przegubowa, za swoją budowę oraz różnorodność ustawień, doceniana jest nie tylko przez budowlańców. Jej konstrukcja, jak sama nazwa wskazuje, oparta została na systemie przegubów, które pozwalają łamać ją, uzyskując różne konfiguracje. Ale czy jej obsługa nie jest zbyt skomplikowana?  "Absolutnie. W oferowanych przez nas drabinach przegubowych serii Stabilo Professional dedykowanych, jak wskazuje nazwa, profesjonalistom, za szybką i prostą obsługę odpowiadają opatentowane rozwiązania. Jest to System ClickMatic, który z łatwością pozwala regulować ruchomą część drabiny, dostosowując jej wysokość do aktualnych potrzeb, oraz SpeedMatic – zapewniający łatwe i mocne ryglowanie, dzięki któremu wybrane przez nas ustawienie zagwarantuje stabilność i bezpieczeństwo prac" – wymienia Marek Banach.

Warto dodać, że drabiny przegubowe, jak żadne inne, pozwalają składać się do naprawdę niewielkich wymiarów - drabina gwarantująca wysokość roboczą bliską 4,5 m do długości zaledwie ok. 1 m, przez co z łatwością przeniesiemy ją między piętrami budynku lub przewieziemy niedużym autem.

Tak działa zintegrowany TeleSystem, pozwalający na szybką regulację wysokości każdej nogi drabiny osobno: Drabina na schodach? Poznaj Zintegrowany TeleSystem od KRAUSE - YouTube

Źródło: Krause

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Maszyny

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Aktualności

Maszyny

Aktualności

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ