Prezentacja maszyn Bobcat na targach INTERMAT 2024

Ocena: 5
2500

Swoją innowacyjną ekspozycją na INTERMAT 2024 firma Bobcat pokazuje międzynarodowej branży budowlanej, jak przyspiesza w drodze do inteligentnej, zrównoważonej i komunikatywnej przyszłości. Zróżnicowana gama sprzętu firmy Bobcat do budownictwa, utrzymania terenu i transportu materiałów jest częścią wystawy odbywającej się w Paris-Nord Villepinte we Francji trwająćej do 27 kwietnia.

 

 

INTERMAT 2024 jest dla firmy Bobcat miejscem premiery kilku najnowocześniejszych modeli, między innymi koncepcyjnej elektrycznej ładowarki teleskopowej TL25.60e. Prezentuje ona również szereg innych niedawno wprowadzonych na rynek dodatków i rozwiązań, takich jak ładowarki o sterowaniu burtowym z serii M S630 oraz S650, sprężarkę PA12.7V, sprzęt działający na hydrorafinowanym oleju roślinnym (HVO), unowocześnioną linię obrotowych podnośników teleskopowych na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz system ostrzegania i unikania kolizji.

Rozbudowana ekspozycja została przygotowana z myślą o bezpiecznej, zrównoważonej i oszczędnej eksploatacji, by pokazać, jak innowacje firmy Bobcat pozwalają użytkownikom osiągnąć jeszcze więcej. Inne linie produktów prezentowane na stoisku producenta na INTERMAT 2024 (hala 5b | stoisko E127) obejmują koparki, ładowarki o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki gąsienicowe, koparkoładowarki, kompaktowe ładowarki kołowe, sprzęt do utrzymywania terenu, przenośne agregaty prądotwórcze, sprzęt do transportu materiałów i inne.

Jan Moravec, wiceprezes ds. produktów w Bobcat EMEA, powiedział: „Zgodnie z niezmiennym zaangażowaniem firmy Bobcat w zrównoważony rozwój nasz zespół stale opracowuje produkty, dodatki i usługi, które przekraczają oczekiwania naszych klientów. Sprzęt prezentowany przez nas na INTERMAT 2024 odzwieciedla nasze dążenie do innowacji, zrównoważonego rozwoju i orientacji na klienta, pokazując, że można kształtować bardziej zieloną i bardziej efektywną przyszłość bez kompromisów w kwestii wydajności lub produktywności”.

Innowacja na pierwszym miejscu

INTERMAT 2024 zapewnia miejsce na globalną premierę koncepcyjnej elektrycznej ładowarki teleskopowej Bobcat TL25.60e. Ta maszyna o zerowych emisjach, zasilana akumulatorami chłodzonymi cieczą, które mogą działać w zróżnicowanych warunkach pogodowych, ma znamionowy udźwig roboczy (ROC) 2,5 t, równy udźwigowi popularnego modelu TL25.60 napędzanego silnikiem wysokoprężnym. Trzy niezależne silniki elektryczne zapewniające maksymalną skuteczność, przekładnia hydrostatyczna zwiększająca wydajność, prędkość maksymalna 25 km/h i te same wymiary jak w konwencjonalnym modelu – TL25.60e zapewnia niski poziom hałasu, niewielkie koszty użytkowania i imponującą wszechstronność, udowadniając, że wiodąca w branży wydajność i eksploatacja przyjazna dla środowiska mogą iść w parze.

Odwiedzający stoisko Bobcat na INTERMAT 2024 mają także okazję wypróbować przezroczysty ekran OLEN (T-OLED), który wbudowano w prawe lusterko modelu koncepcyjnego TL25.60e. Rozwiązanie T-OLED firmy Bobcat, opracowane we współpracy z LG i BSI Research, pozwala operatorom korzystać z najróżniejszych funkcji, przy jednoczesnym obserwowaniu terenu prac, zapewniając niezrównaną percepcję, możliwość reakcji i duże pole widzenia. Pozwala ono również na bardziej zaawansowane zastosowania, takie jak symulacje rzeczywistości wirtualnej (VR) do mapowania linii mediów.

Ładowarka koncepcyjna Bobcat RogueX2 również ma swój europejski debiut na INTERMAT 2024. Autonomiczna, całkowicie elektryczna maszyna została skonstruowana na  poligonie doświadczalnym rozwiązań opracowywanych w ramach planu innowacyjności firmy Bobcat. RogueX2 ma zerowe emisje dzięki takim rozwiązaniom jak akumulator litowo-jonowy, elektryczny układ napędowy oraz poruszana elektrycznie kinematyka podnoszenia i przechylania, bez hydrauliki. Maszyna jest wyposażona w koła zamiast gąsienic, aby zapewnić optymalny czas pracy akumulatora, a jej silniki tarczowe zapewniają niewiarygodną trakcję. Pozbawiona kabiny, w pełni autonomiczna RogueX2 to wgląd w to, jak przyszłe generacje ładowarek Bobcat będą zapewniały użytkownikom zupełnie nowy sposób pracy.

Inne innowacje prezentowane na INTERMAT 2024 obejmują system ostrzegania i unikania kolizji Bobcat, który wykorzystuje wbudowane czujniki radarowe do zwiększenia świadomości otoczenia operatorów ładowarek burtowych i kompaktowych ładowarek gąsienicowych. To przełomowe rozwiązanie można dostosować do określonych wymagań, by zapewniało wykrywanie przeszkód w czasie rzeczywistym i różne rodzaje reakcji.

Mając na uwadze, że tematem INTERMAT 2024 jest zrównoważony rozwój, Bobcat wykorzystuje tę okazję do przedstawienia swoich ekologicznych silników i układów paliwowych. Na stoisku producenta będzie można znaleźć niedawno wprowadzone na rynek ładowarki o sterowaniu burtowym z serii M S630 oraz S650, zgodnie z normą Stage V, opracowane z myślą o rynkach europejskich. Silniki D24 stosowane w tych modelach, wyposażone w układy wtrysku paliwa firmy Bosch, zapewniają doskonałą wydajność przy zachowaniu ścisłych norm emisji.

W Paryżu będzie można zobaczyć również nową linię obrotowych podnośników teleskopowych Bobcat – wyposażonych w opatentowaną kabinę panoramiczną, która zapewnia niezrównane pole widzenia. Najnowsza oferta obejmuje dziewięć modeli Stage V z wysokością podnoszenia 18–39 m, przeznaczone na rynki europejskie, oraz cztery maszyny Stage IIIA z wysokością podnoszenia 18-26 m, opracowane do użytku na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Paryska wystawa to również okazja do premiery agregatów prądotwórczych PG40 oraz PG50. Urządzenia stanowią skok naprzód w dziedzinie przenośnych źródeł zasilania, zapewniając szereg zalet, takich jak opcjonalne podwozie do łatwego transportu oraz „Liquid Heat”, układ zarządzania przy niskim obciążeniu, który pozwala ograniczać awarie i zwiększać bezawaryjność. Te przyjazne dla środowiska modele, zasilane silnikami Hyundai D24 zgodnymi z normą Stage V, wykorzystują udane rozwiązania poprzednich generacji, zapewniając większą moc i mniejsze zużycie paliwa.

Sprężarka Bobcat PA12.7V również pojawi się na stoisku firmy na INTERMAT 2024. Ta przenośna sprężarka o zmiennym ciśnieniu wykorzystuje układ FlexAir, który pozwala jej na pracę w zakresie 5,5–12,1 bar, z wydajnością czystego powietrza 5,2 m3 do 7 m3 na minutę. W efekcie PA12.7V nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, co czyni ją jedną z najbardziej wszechstronnych sprężarek powietrza na rynku.

Ponadto Bobcat pokazuje, jak jej oferta sprzętu budowlanego pozwala użytkownikom na jeszcze lepsze wdrażanie koncepcji zrównoważonego rozwoju. Jej minikoparki, ładowarki o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki gąsienicowe, kompaktowe ładowarki kołowe, podnośniki teleskopowe, miniładowarki gąsienicowe i wózki widłowe zostały zatwierdzone do użytku z biopaliwem HVO oraz innymi paliwami parafinowymi wg normy EN 15940.

Pełna ekspozycja na INTERMAT 2024

Modele wystawiane na stoisku firmy Bobcat, poza tymi podanymi powyżej, obejmują:

 • L95 | kompaktowa ładowarka kołowa
 • MT100 | miniładowarka gąsienicowa
 • S70, S450 oraz S86 | ładowarki o sterowaniu burtowym
 • T450 oraz T86 | kompaktowe ładowarki gąsienicowe
 • TL43.80 Waste Expert, TL25.60, T40.180SLP oraz TR60.260 | podnośniki teleskopowe
 • E10e, E19e, E20z, E27z, E35z, E55z oraz E88 | minikoparki
 • B730 | koparkoładowarka z serii M
 • ZT3500 | kosiarka o zerowym promieniu skrętu
 • SC18 | wycinarka darni
 • DT19 | wertykulator
 • AE26 | aerator
 • CT2025 | ciągnik kompaktowy
 • D30S | wózek widłowy z silnikiem wysokoprężnym
 • B20X | elektryczny wózek widłowy
 • ATR | walec podwójny
 • PG40 | agregat prądotwórczy
 • PL40 | wieża świetlna

„INTERMAT zawsze miała dla Bobcat strategiczne znaczenie ze względu na jej globalny zasięg, więc wspaniale widzieć jej powrót po tak długiej przerwie” – dodał Jan Moravec. „Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą bogatą linię innowacyjnych produktów, dodatków i usług, z których wiele już zapewnia wartość dodaną w działalności naszych klientów i pomaga im osiągnąć jeszcze więcej”.

Informacje o firmie Bobcat

Od 1958 roku Bobcat daje ludziom możliwość, by zdziałać więcej. Jako wiodący światowy producent sprzętu kompaktowego Bobcat z dumą prezentuje swoje dziedzictwo i reputację w dziedzinie dostarczania inteligentnych rozwiązań pozwalających klientom mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Dzięki wsparciu szerokiej sieci niezależnych dealerów i dystrybutorów Bobcat oferuje szeroką gamę sprzętu kompaktowego (m.in. ładowarki, koparki, podnośniki teleskopowe, ciągniki kompaktowe i kosiarki) oraz sprzęt do transportu bliskiego materiałów (min. wózki widłowe i rozwiązania magazynowe), oraz szeroką gamę osprzętu, części oraz usług. Marka Bobcat należy do Doosan Bobcat.

Informacje o Doosan Bobcat

Doosan Bobcat to firma należąca do Grupy Doosan. Grupa Doosan to globalna korporacja od ponad wieku z dumą służąca klientom i społecznościom. Doosan Bobcat ma siedzibę w Bundang, w Korei Południowej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów, osprzętu i usług Bobcat, odwiedź stronę www.bobcat.com.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ