Ofensywa akumulatorowa Bosch

Ocena: 0
3054
Bosch wprowadził na rynek nowe akumulatory o pojemności 4,0 Ah. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy mogą osiągnąć dłuższy czas pracy i dwukrotnie wyższą wydajność. Nowe akumulatory są najmniejsze i najlżejsze wśród akumulatorów 4,0 Ah dostępnych obecnie na rynku.

Nowe akumulatory Bosch CoolPack 4,0 Ah o napięciu 14,4 i 18 V
Fot. Bosch


Wydłużony czas pracy z użyciem nowego akumulatora Bosch został potwierdzony przez niezależny instytut badawczy SLG Prüf–und Zertifizierungs GmbH. Testy SLG dowodzą, że np. czas pracy wiertarko-wkrętarką akumulatorową GSR 18 V-LI Professional przy zastosowaniu akumulatora 4,0 Ah wydłużył się o 65% w porównaniu do akumulatora 3,0 Ah.

Oprócz zaawansowanych układów elektronicznych, chroniących poszczególne ogniwa i silnik oraz zabezpieczających szybki proces efektywnego ładowania, w akumulatorach zastosowano unikatową technologię CoolPack, odpowiedzialną za stałe obniżanie temperatury w ich wnętrzu. Żywotność akumulatorów z systemem CoolPack jest przy tym dwukrotnie dłuższa niż w przypadku akumulatorów konwencjonalnych.

Akumulatory 4,0 Ah z technologią CoolPack mogą być używane z całą linią profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych w ramach tej samej kategorii napięcia. Nowe akumulatory trafiły do sprzedaży w styczniu 2013 roku jako standardowe wyposażenie narzędzi akumulatorowych o napięciu 14,4 i 18 V. Będzie je można nabyć także oddzielnie. Wkrótce, bo już od maja 2013 r. do sprzedaży wejdą także pakiety akumulatorów z ładowarkami i akumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah.

Po wcześniejszym zarejestrowaniu akumulatory 4,0 Ah i ładowarki objęte będą wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

Forum Budowlane, nr 2 (201) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ