Nowy zakład produkcyjny firmy Bobcat w Meksyku

Ocena: 5
2818

Inwestycja o wartości 280 mln EUR zwiększy moce produkcyjne, pozwalając na zaspokojenie popytu klientów w obliczu rozwoju firmy.

 

 

Doosan Bobcat, globalna marka w branżach sprzętu kompaktowego, innowacji i rozwiązań ułatwiających pracę ogłosiła dzisiaj plany dotyczące nowego zakładu produkcyjnego w Monterrey w Meksyku, który ma rozpocząć produkcję na początku 2026 r.

Inwestycja ta, planowana na ok. 280 mln EUR, rozszerzy istniejący globalny potencjał marki Bobcat, zapewniając dodatkowe moce produkcyjne do wytwarzania wybranych modeli ładowarek gąsienicowych i o sterowaniu burtowym. Nowy zakład ma zapewnić dodatkowe 600–800 miejsc pracy w regionie.

„Jako globalna firma z zakładami produkcyjnymi, biurami, przedstawicielstwami i klientami na całym świecie, notujemy ogromny wzrost i zwiększony popyt na nasze produkty”, powiedział Scott Park, dyrektor generalny Doosan Bobcat. „Cieszymy się, że możemy rozwijać nasz potencjał, aby zaspokoić popyt na rozwiązania Bobcat na całym świecie”.?? 

Zakład produkcyjny o powierzchni 65 tys. m2 powinien zwiększyć potencjał produkcji ładowarek kompaktowych Bobcat w Ameryce Płn. o 20%. W zakładzie będą stanowiska spawania, lakierowania oraz montażu, jak również magazyn i biura. Bobcat zastosuje tam najnowocześniejsze rozwiązania, kładąc szczególny nacisk na jakość, precyzję i wydajność energetyczną. Placówka w Monterrey będzie produkować ładowarki kompaktowe do dystrybucji w Ameryce Północnej. W ramach swojej globalnej działalności Bobcat ma inne zakłady, które również wytwarzają ładowarki kompaktowe.

„Utworzenie zakładu w Monterrey w Meksyku pozwoli zaspokoić rosnący popyt w Ameryce Północnej i pozwoli naszym zakładom produkcyjnym w Dobris w Republice Czeskiej skoncentrować się na wytwarzaniu produktów dla regionu EMEA na miejscu, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt. Globalnie Bobcat będzie lepiej służyć klientom, rozszerzając moce produkcyjne i skracając czas oczekiwania na maszyny”, powiedział Gary Hornbacher, prezes Doosan Bobcat na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Nowa lokalizacja została wybrana po szczegółowej analizie rozbudowy istniejących obiektów Bobcat oraz uwzględnieniu potencjału dalszego rozwoju w różnych miejscach na świecie. Monterrey zostało wybrane m.in. ze względu na rozbudowany sektor przemysłowy, wykwalifikowany personel, odległość do Stanów Zjednoczonych, konkurencyjność kosztów oraz rozwinięte środowisko biznesowe.? 

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ