Mennica Legacy Tower rośnie w szybkim tempie

Ocena: 4.4
2944

Na placu budowy Mennica Legacy Tower trwają intensywne prace związane z realizacją konstrukcji 140-metrowej wieży oraz 43-metrowej niższej części kompleksu – tzw. Budynku Zachodniego. Wysokościowiec, powstający przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie kompleksem biurowym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie, w którym w tak szerokim zakresie zastosowano nowoczesne technologie, które zadbają o komfort pracy, bezpieczeństwo i ekologię.

Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse. Fot. Golub GetHouse

„Realizacja inwestycji Mennica Legacy Tower przebiega zgodnie z naszymi planami, a na placu budowy pracuje obecnie około 300 osób. W niższej części kompleksu – Budynku Zachodnim rozpoczęliśmy montaż wind oraz pierwszych elementów szklanej elewacji. Fasada składa się z dwukomorowego systemu szklenia, co stanowi doskonałą izolacyjność zarówno termiczną, jak i akustyczną. System fasadowy posiada również otwierane panele, co jest rozwiązaniem unikatowym w wieżowcach. Zbliżamy się także do osiągnięcia docelowego tempa realizacji poszczególnych kondygnacji samej wieży – każdego tygodnia będzie wówczas powstawało jedno piętro. Na konstrukcji wieży został zamontowany system do dystrybucji betonu o zasięgu ponad 30 metrów, a niebawem rozpocznie się montaż kolejnego zestawu szalunków samo-wznoszących ACS oraz systemu osłon RCS, które będą wykorzystywane przy dalszych pracach konstrukcyjnych.”

Budowa Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Generalny wykonawca inwestycji – firma Warbud – równolegle realizuje kolejne etapy prac budowlanych związanych z konstrukcją Wieży oraz Budynku Zachodniego. W 43-metrowym budynku biurowym, umiejscowionym w zachodniej części działki, trwają już prace nad wykonaniem konstrukcji kondygnacji +9. W obiekcie rozpoczęto także montaż wind oraz pierwszych elementów szklanej elewacji. Dedykowany inwestycji system fasadowy z otwieranymi panelami został opracowany i wyprodukowany przez firmę Aluprof z Bielska-Białej.

Montaż elewacji na niższym budynku Mennica Legacy Tower. Fot. Golub GetHouse

Z kolei, w 140-metrowej wieży kompleksu Mennica Legacy Tower został już  ukończony strop nad głównym lobby oraz cała kondygnacja techniczna. Zakończono także realizację antresol, umiejscowionych ponad kondygnacją +4 w części centrum konferencyjnego. Tym samym, generalny wykonawca zakończył jeden z najbardziej wymagających etapów całej budowy – konstrukcję głównego lobby wieży o imponującej użytkowej wysokości 12 metrów. Do jej przygotowania wykorzystano 12 słupów żelbetowych o wysokości 13,5 metra każdy, które wykonano ze stali i betonu o bardzo wysokiej wytrzymałości. Waga zbrojenia każdego ze słupów wynosi 5 ton. Ze względu na dużą rozpiętość pomiędzy poszczególnymi podporami – sięgającą nawet 15 metrów, do przygotowania konstrukcji lobby wykorzystano również ponad 7 kilometrów kabli sprężających.

140-metrowa wieża Mennica Legacy Tower i sąsiadujący z nią 43-metrowy budynek będą miały łączną powierzchnię biurową 65 630 mkw. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego realizowanego przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A., odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.

Mennica Legacy Tower połączy wyjątkową architekturę, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach kompleksu zastosowane zostaną zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające efektywność i niezawodność pracy systemów, jak i gwarantujące bezpieczeństwo najemców. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku.

Źródło: Golub GetHouse

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ