Łukasz Rosłoń i marka Galaxy: uznana marka - nowe oblicze

Ocena: 5
3675

Witamy Panie Łukaszu. 1. lipca 2023 roku rozpoczął Pan nowy etap kariery zawodowej jako przedstawiciel handlowy marki Galaxy w Polsce. Zanim poznamy Pana nowe obowiązki, proszę opowiedzieć coś o sobie.

**Łukasz:** Witam! Tak, rzeczywiście – pozwólcie, że krótko się przedstawię. Urodziłem się w Warszawie i obecnie mieszkam w jej okolicach. Mam 41 lat, od 12 lat jestem żonaty z Karoliną i dumnym ojcem 8-letniej Gabrieli. Do naszej rodziny należy także nasz super pies Muffin, Golden Retriever. Moje prywatne zainteresowania kręcą się głównie wokół sportu, a piłka nożna jest mi szczególnie bliska, ponieważ w przeszłości grałem w lokalnym klubie. Staram się też być aktywny fizycznie, często jeżdżę na rowerze lub spaceruję z Muffinem. ????

Jakie były najważniejsze etapy Pana dotychczasowej kariery zawodowej?

Z perspektywy czasu widzę że było kilka ważnych etapów, które wydawały się odważne i ryzykowne, ale ostatecznie okazały się właściwe i skuteczne. Powiedziałbym, że trzy z nich były kluczowe. Pierwszym była decyzja o zmianie branży z szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych, w której spędziłem 10 lat, na branżę oponiarską, w szczególności opon do aut osobowych, w obecnym Yokohama CEE (dawniej ITR CEE). Tam miałem okazję poznać branżę. Kolejny ważny moment nadszedł, gdy przeniosłem się do segmentu stricte przemysłowego. Zrobiłem to w bardzo trudnym momencie, w trakcie pandemii, ale dałem radę! Bardzo miło wspominam ten czas i chciałbym pozdrowić cały były zespół. Trzeci i ostatni kluczowy krok polegał na dołączeniu do Yokohama-ATG i przejęciu odpowiedzialności za markę Galaxy jako Account Manager.

Kiedy i gdzie po raz pierwszy zetknął się Pan z oponami Galaxy dla sektora budowlanego i co spowodowało, że wybrał Pan ten segment?

Spędzając dużo czasu na rynku, zetknąłem się z marką Galaxy i bieżnikami takimi, jak Multi Tough. Moją uwagę przykuły imponujące wzory bieżnika oraz z EX1 na koparce kołowej. Spotkałem się także z Galaxy Yardmaster i MFS1 do wózków widłowych i dowiedziałem się o ich doskonałej reputacji wśród klientów. Podsumowując, było kilka aspektów, które sprawiły, że zainteresowałem się tą konkretną firmą. Obserwowałem ich działania na rynku, szybki i dynamiczny rozwój oraz powiększanie portfolio, co umacniało ich pozycję. W moim odczuciu dynamiczny rozwój marki opiera się na innowacyjności i wydajności – i to odzwierciedla moją własną wizję swojej przyszłości zawodowej. To wszystko sprawiło, że perspektywa pracy w Galaxy była dla mnie bardzo atrakcyjna już wcześniej. Kluczowym argumentem, który mnie przekonał, były jednak dwa spotkania rekrutacyjne z moim obecnym szefem, Pravinem Jobem. Widziałem jego energię, zaangażowanie i pasję, widziałem jego wizje dotyczące mnie i rozwoju regionu, a także zdałem sobie sprawę z ekscytujących wyzwań i możliwości, jakie stoją przed nami. Oczywiście możliwość długoterminowej pracy w poważnej organizacji również miała znaczenie. ????

Jak Pan osobiście odbiera opony Galaxy i na czym planuje Pan skupić się w nowym środowisku pracy?

Moje osobiste postrzeganie marki Galaxy jest bardzo klarowne i oparte na własnych doświadczeniach oraz bardzo pozytywnych opiniach naszych klientów: Można je podsumować jako: doskonałe osiągi, dłuższa żywotność opony i niższy całkowity koszt posiadania. Dodaj do tego ciągły, systematyczny rozwój współpracy z naszymi dystrybutorami Galaxy. Prowadzimy liczne działania marketingowe i sprzedażowe, aby zwiększyć rozpoznawalność marki i wykazać najlepszy wskaźnik kosztu na przejechaną godzinę, z korzyścią dla użytkownika końcowego. Dodatkowo oferujemy cykliczne sesje szkoleniowe, które zapewniają wiedzę techniczną.
Ważnym aspektem, nad którym pracuję, jest dalszy rozwój segmentu opon pełnych. Bazując na moich doświadczeniach na poprzednich stanowiskach, widzę dalsze satysfakcjonujące możliwości w tym segmencie w Polsce. Dlatego segment opon pełnych to jedno z moich zadań i zarazem „hobby”.

Pana zdaniem, jakie są najważniejsze argumenty dla klientów przemawiające za wyborem opon Galaxy?

Galaxy to już duży i wciąż rozwijający się asortyment specjalnie zaprojektowanych opon budowlanych do konkretnych zastosowań. Moim zdaniem te opony oferują to, co jest najbardziej poszukiwane na rynku, a mianowicie:

1. Świetny stosunek jakości do ceny. Jeśli ktoś szuka dobrej, niezawodnej opony za rozsądną cenę, powinien wybrać markę Galaxy jako kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich zastosowań OHT, takich jak transport materiałów, zastosowania przemysłowe, budownictwo i rolnictwo.

2. To marka z portfolio grupy Yokohama – i to wiele znaczy. To gwarancja ogromnego doświadczenia i wiedzy, a także niezmiennej jakości oraz wydajności produktów.

3. Produkcja we własnych nowoczesnych fabrykach w Indiach, na przykład w Vizag. Niedawno miałem okazję wraz z klientami odwiedzić ten nowoczesny zakład i wszyscy byli pod wrażeniem wyrafinowanego parku maszynowego i linii produkcyjnej. Wraz z innymi odwiedzającymi uważam tę fabrykę za jeden z najlepiej zmodernizowanych obiektów działu opon OHT.

4. Obecnie w naszym portfolio mamy niemal 800 produktów, a liczba ta stale wzrasta.

5. Poza tym Galaxy oferuje 5-letnią gwarancję dla segmentu przemysłowego – co również jest przekonującym argumentem dla naszych klientów.

Jakie są konkretne perspektywy i cele biznesowe, do których Pan dąży?

Wszyscy będziemy nadal ciężko pracować nad dalszym rozwojem marki Galaxy. Rozwój ten obejmuje dodawanie nowych rozmiarów i bieżników, a także reagowanie na zmieniające się potrzeby dealerów i użytkowników. Dla mnie osobiście celem jest „pozostawienie swojego śladu” na rynku – zarówno w zakresie coraz większej liczby opon Galaxy montowanych w polskich maszynach budowlanych, jak i coraz większej liczby zadowolonych klientów Galaxy w Polsce.
Chcę, żeby marka Galaxy stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna, szanowana i miała bardziej ugruntowaną pozycję. Osobiście chciałbym, aby opony do wózków widłowych znalazły się na wyposażeniu oryginalnym tych pojazdów, co pomoże nam w dalszym rozwoju tego segmentu.

Źródło: Yokohama

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ