FB Antczak z kontraktem na budowę kolejnego magazynu dla GLP

Ocena: 5
1832

Obiekt magazynowy o powierzchni 50 tys. m kw. wybuduje FB Antczak na terenie Wrocław V Logistics Centre w podwrocławskich Magnicach. Spółka podpisała umowę o generalne wykonawstwo z GLP – wiodącym inwestorem i deweloperem nieruchomości logistycznych.

 

 

nwestycja jest kolejnym projektem realizowanym przez GLP we współpracy z FB Antczak na terenie Wrocław V Logistics Centre. We wrześniu generalny wykonawca rozpoczął budowę obiektu o powierzchni 41 tys. m kw. Docelowo na obszarze 50 ha powstaną budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. m kw., certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

– W Magnicach realizujemy budynki spełniające wymagania firm, dla których zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii biznesowej. GLP Wrocław V to przykład obiektu, w którym założenia projektantów i najwyższe standardy inwestora są doskonale rozumiane przez generalnego wykonawcę. Dlatego wysoko cenimy profesjonalne wsparcie FB Antczak – mówi Michał Kropiewnicki, Technical Development Manager w GLP odpowiedzialny za ten projekt.

Wrocław V Logistics Centre jest największym parkiem logistycznym, jaki powstaje obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Atutem projektu jest m.in. doskonała lokalizacja. Sąsiedztwo trasy S8, a także dogodny dojazd do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5 umożliwią przyszłym najemcom sprawną dystrybucję towarów na terenie Dolnego Śląska i reszty kraju, a także Niemiec i Czech.

– Dynamiczny rozwój sektora logistyczno-przemysłowego wymaga zaufania i ścisłej współpracy na linii deweloper – generalny wykonawca. Obiekty, jakie budujemy dla krajowych i międzynarodowych partnerów, są coraz bardziej zaawansowane technicznie i spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Doskonałym tego przykładem są kolejne etapy kompleksu Wrocław V Logistics Centre. Tym bardziej cieszymy się z kontynuacji współpracy z tak uznanym i wymagającym partnerem, jakim jest GLP – deklaruje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w liczne rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetlenie wewnątrz 12-metrowych budynków będzie sterowane za pomocą systemu DALI. Zapotrzebowanie na światło sztuczne zmniejszy się dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych. Budynki zostaną dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi.

Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. Obok nich pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki do pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów, jak i e-rowerów. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone energooszczędnymi lampami LED. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.

 

Źródło: FB Antczak

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ