Dni Prasy w Doosan Infracore

Ocena: 0
3782
W dniach 30 i 31 sierpnia br. odbyły się Dni Prasy na terenie fabryki firmy Doosan Infracore Construction Equipment w miejscowości Dobris położonej w Republice Czeskiej, 40 km na południowy zachód od Pragi.

Podczas Dni Prasy w Doosan Infracore była możliwość przetestowania m.in. koparki gąsienicowej DX 140 LCR i kołowej DX 160W
Fot. Doosan

Podczas wizyty zaproszeni dziennikarze mogli zwiedzić fabrykę Doosan-Bobcat oraz Centrum Treningowe, w którym mieli możliwość przetestowania maszyn w terenie. Oprócz tych obiektów, na terenie znajduje się również Centrum Rozwoju Produktu kompaktowej linii Bobcat.

Na utworzenie centrum firmy Doosan w Czechach zdecydowano się m.in. dlatego, że kraj jest usytuowany blisko największych ośrodków europejskiego przemysłu i ma jedną z najbardziej zaawansowanych sieci transportowych w centralnej i wschodniej Europie. Duże znaczenie ma także członkostwo w Unii Europejskiej, dzięki któremu Czechy są furtką otwierającą się na rynki krajów UE.

Fabryka została otwarta w 2007 roku i od tego czasu produkuje maszyny spełniające potrzeby klientów z Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Niektóre z produktów powstających w Dobris trafiają na rynki światowe. W fabryce o powierzchni 20 tys. m kw. odbywa się cały proces budowania sprzętu, czyli wytwarzanie, spawanie, malowanie oraz montaż małych i średnich ładowarek kompaktowych, minikoparek o wadze roboczej do 2 t, a także całej gamy osprzętu.

Centrum Treningowe, znajdujące się na terenie fabryki mieści się w budynku o powierzchni 1,5 tys. m kw. Można w nim znaleźć komfortowe sale, w których odbywają się treningi teoretyczne, natomiast przed budynkiem znajduje się pole o powierzchni 5 tys. m kw., na którym można wykonywać praktyczne ćwiczenia, np. takie jak kopanie rowów. Podczas treningów można skorzystać z szerokiej gamy produktów i osprzętu. Centrum oferuje zarówno maszyny Doosan Heavy, jak i Bobcat, a także sprzęt Portable Power i Montabert. Centrum Treningowe powstało po to, aby szkolić pracowników firmy oraz dealerów, zajmujących się sprzedażą sprzętu. Centrum daje także klientom możliwość testowania maszyn zanim zdecydują się na ich zakup. W tym roku jest to szczególnie ważnym elementem ponieważ na rynek wchodzą nowe modele.

Podczas pierwszego dnia w Dobris dziennikarze mieli możliwość testowania maszyn marki Doosan, takich jak: ładowarka kołowa DL 420, koparka gąsienicowa DX 140 LCR i koparka kołowa DX 160W.


Polscy dziennikarze byli jednymi z pierwszych, którzy mieli możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem Bobcat
Fot. Doosan


Drugiego dnia dziennikarze zajęli się testowaniem maszyn marki Bobcat, ze szczególnym uwzględnieniem modeli nowej generacji, które dopiero wchodzą na rynek. Polscy dziennikarze byli jednymi z pierwszych osób, które miały możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem Bobcat.

W centrum Doosan-Bobcat w Dobris wspólnie pracują ludzie trzynastu narodowości. Niedawno zespół został wzmocniony przez współpracowników z Korei, Stanów Zjednoczonych i Francji.

Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (173) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ