DAF wprowadza nowy spojler

Ocena: 0
4247
Firma DAF wprowadza nowy, lżejszy spojler dachowy. Spojler będzie dostępny pod koniec lata 2012 roku w ramach wyposażenia opcjonalnego dla wszystkich modeli XF105 z kabiną Space Cab. Główną cechą wyróżniającą nowy spojler jest większy zakres regulacji, co oznacza możliwość stosowania go w ciągnikach niskopodłogowych. Spojler jest o 25 kg lżejszy od starszej wersji, co przyczynia się do zwiększenia ładowności pojazdu.

Nowy spojler dachowy DAF ma możliwość dostosowania ustawień za pomocą mechanizmu regulacji
Fot. DAF


Szczególną cechą nowego spojlera dachowego, zaprojektowanego specjalnie do modeli XF105 z kabiną Space Cab, jest możliwość dostosowania ustawień za pomocą mechanizmu regulacji. Ułatwia on kierowcy regulację spojlera przy użyciu trzpienia zamocowanego do tylnej ściany kabiny lub wewnątrz osłon bocznych. Zapewnia to ustawienie spojlera na odpowiedniej wysokości, w zależności od wysokości naczepy, co może przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa nawet o kilka procent.

Nowy spojler dachowy doskonale wpisuje się w program DAF ATe, który jest kompleksową ofertą rozwiązań mających na celu dalsze zmniejszanie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń oraz zwiększanie wydajności pojazdu. Program obejmuje również udoskonalenia wprowadzone do silnika Paccar MX o pojemności 12,9 l. Należą do nich modyfikacje 80 komponentów, z których najbardziej widoczny jest, i całkowicie izolowany, moduł kolektora wydechowego. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie zużycia paliwa o 3%. Ponadto silnik automatycznie wyłącza się po pięciu minutach pracy na obrotach jałowych, a fabrycznie ustawiona prędkość maksymalna jest ograniczona do 85 zamiast 89 km/h. Umożliwia to uzyskanie zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 o 2–3%. Aby zwiększyć świadomość kierowców, w nowych pojazdach na głównym wyświetlaczu na desce rozdzielczej podawane są informacje dotyczące aktualnego i średniego zużycia paliwa.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (192) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ