Czemu warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Ocena: 5
2922

Wiele osób przed zakupem własnego mieszkania zastanawia się, czy chce zainwestować w rynek pierwotny czy wtórny. Nie da się ukryć, że oba rynki mają swoje plusy i minusy. Niejednokrotnie to, co dla jednej osoby jest zaletą, będzie wadą dla drugiej. Zauważyć można jednak, że coraz większa liczba osób decyduje się na rynek pierwotny. Z czego to wynika? Jakie są korzyści płynące z tego wyboru? Zapraszamy do lektury!

 

Mieszkanie z rynku pierwotnego jest pozbawione wad po poprzednich właścicielach

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, unikasz problemów związanych z historią nieruchomości. Nowe lokale nie mają poprzednich właścicieli, co oznacza brak ukrytych wad, jakie czasami mogą występować w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Nie musisz martwić się o ewentualne usterki i niedociągnięcia (np. zapach dymu papierosowego, insekty czy też pojawienie się grzyba na ścianach), co daje Ci spokój i pewność inwestycji. Poza tym, decydując się na nowe mieszkanie, unikasz dodatkowych wydatków związanych z wymianą instalacji lub przeprowadzeniem koniecznego remontu, który może być kosztowny.

Nowoczesna architektura jako zaleta

Bezapelacyjnie Jednym z najważniejszych atutów nowych mieszkań jest ich nowoczesna infrastruktura, która idzie w parze z postępem technologicznym w budownictwie. Dzięki temu nieruchomości te oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców m.in. przystosowanie dla osób z niepełnosprawnościami, klimatyzacja lub winda, co często jest rzadkością na rynku wtórnym. Budynki te są również wyposażone w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania technologiczne, co przekłada się na niższe koszty utrzymania mieszkania.

Mieszkania z rynku pierwotnego w Katowicach niosą za sobą również większe możliwości cieszenia się nowoczesną infrastrukturą wokół osiedla. Mogą one oferować m.in. plac zabaw dla dzieci, wspólne przestrzenie dla mieszkańców oraz dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych, stworzonych z myślą o komforcie mieszkańców. To tylko niektóre z udogodnień, które mogą być dostępne. Osoby decydujące się na zakup mieszkania na nowych osiedlach często mogą również korzystać z punktów handlowo-usługowych znajdujących się na parterze ich budynków, a także mają dostęp do przedszkoli, ładowarek dla samochodów oraz miejsc parkingowych, zarówno dla samochodów, jak i rowerów.

Własna aranżacja

Jedną z największych zalet zakupu mieszkania z rynku pierwotnego jest możliwość własnej aranżacji wnętrza. Kupując mieszkanie od dewelopera, często masz możliwość wyboru między stanem deweloperskim a gotowym do zamieszkania pod klucz. Stan deweloperski to przestrzeń oczekująca na Twoją osobistą interpretację – puste ściany i podłogi, pozwalające na realizację własnych wizji. Decydując się na tę opcję, masz swobodę wyboru materiałów wykończeniowych, kolorów ścian, rodzaju podłóg czy dodatków, co pozwala stworzyć wnętrze idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i gustu.

Standard wykończenia pod klucz

Z kolei opcja pod klucz daje Ci możliwość zamieszkania od razu w kompletnie urządzonym mieszkaniu, zgodnym z Twoimi oczekiwaniami. Bez konieczności podejmowania dodatkowych kroków czy wydatków, możemy od razu cieszyć się komfortem i funkcjonalnością przestrzeni. Dzięki temu, nie tylko oszczędzasz czas i energię, ale również masz pewność, że możesz w swoim mieszkaniu zamieszkać od 1. dnia. Otrzymujesz nowe, niezamieszkałe pomieszczenia, wyposażone w nowoczesne instalacje i materiały wysokiej jakości. To znacznie ułatwia proces przeprowadzki i pozwala Ci cieszyć się nowym lokum od razu po zakupie.

Gdzie kupić?

Inwestycja w mieszkania z rynku pierwotnego w Katowicach to nie tylko zakup nieruchomości, ale również inwestycja w komfort, bezpieczeństwo i spokój. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na tę formę zakupu, mając pewność, że ich nowy dom spełni wszystkie oczekiwania. Jeżeli Ty także wybrałeś rynek pierwotny to pamiętaj, że dobrze jest zdecydować się na ofertę sprawdzonego dewelopera, który może zagwarantować wysoką jakość budowy oraz terminowe wykonanie inwestycji. Doskonałym wyborem będzie firma Dombud S.A., która od lat cieszy się uznaniem klientów dzięki profesjonalnemu podejściu i solidnemu wykonaniu. Powodzenia w poszukiwaniu swojego wymarzonego mieszkania!

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ