Bobcat rozpoczyna prace przy budowie zakładu produkcyjnego w Meksyku

Ocena: 5
2013

Bobcat, globalna firma specjalizująca się w produkcji sprzętu i rozwiązań do branży budowlanej 13 czerwca zorganizowała uroczystość rozpoczęcia prac przy budowie zakładu produkcyjnego w Meksyku wartego 280 mln EUR.

 

 

Zakład o powierzchni 65 tys. m2, z siedzibą w okręgu Salinas Victoria pod Monterrey w stanie Neuvo Leon w Meksyku ma rozpocząć działalność w 2026 r. 

W uroczystości brali udział przedstawiciele firmy Bobcat, przedstawiciele władz oraz miejscowi liderzy biznesu.

Nowa lokalizacja, ogłoszona w 2023 r., rozszerzy istniejący globalny potencjał marki Bobcat, zapewniając dodatkowe moce produkcyjne do wytwarzania wybranych modeli kompaktowych ładowarek gąsienicowych i o sterowaniu burtowym. Kompaktowe ładowarki Bobcat są również produkowane w Stanach Zjednoczonych i w Czechach; nowy zakład nie będzie miał wpływu na tę działalność. 

„Obserwujemy ogromny rozwój naszej branży, nowy zakład pozwoli nam realizować nasze długoterminowe plany zwiększania produkcji w celu zaspokojenia popytu” powiedział Scott Park, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu Doosan Bobcat. „Rozpoczęcie budowy odzwierciedla nasze dążenie do spełnienia oczekiwań klientów – obecnych i przyszłych – którzy są gotowi zdziałać więcej przy użyciu naszego sprzętu”.

Nowy zakład produkcyjny będzie ubiegał się o certyfikat LEED Silver i będzie wykorzystywał najnowocześniejsze rozwiązania ze szczególnym naciskiem na jakość, precyzję i wydajność energetyczną. 

„Mamy nadzieję na rozwój naszych mocy produkcyjnych w okręgu Salinas Victoria, z jego doskonałym sektorem przemysłowym, kompetentnymi kadrami i środowiskiem sprzyjającym rozwojowi biznesu” –powiedział Mike Ballweber, prezes Doosan Bobcat North America. „Nasze inwestycje tutaj są dowodem naszego zaufania do miejscowego otoczenia i rozwijającej się miejscowej gospodarki”. 

Projektem zakładu zajmuje się pracownia Shultz + Associates Architects z USA oraz GP Construcción, należąca do Grupo GP z Meksyku, jako kierownictwo budowy. Pracownia Shultz + Associates Architects współpracowała z firmą Bobcat przy projektowaniu wielu jej obiektów w Ameryce Północnej. GP Construcción specjalizuje się w obiektach przemysłowych w Meksyku. Nowy zakład ma zapewnić 600–800 miejsc pracy w regionie.

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ