Bobcat obchodzi 60-lecie fabryki w Pontchâteau we Francji

Ocena: 5
8912

Od ławek szkolnych do podnośników teleskopowych znanych na całym świecie.

 

Historia zakładu sięga początków XX wieku, gdy Joseph Sambron przekształcił swoją fabrykę ławek szkolnych w warsztat maszyn rolniczych i rowerów. W 1920 r. zakład zatrudniał setki pracowników i produkował urządzenia do młynów oraz prasy do tłoczni win. Po przejściu Josepha na emeryturę jego syn Maurice zajął się produkcją miniwywrotek, sprzedając 50 tys. maszyn, co utorowało drogę do budowy obecnej fabryki Pontchâteau w 1963 r. Nowy zakład wyspecjalizował się w wywrotkach terenowych i wózkach widłowych.

Obecnie fabryka jest znana z produkcji ładowarek teleskopowych, która rozpoczęła się na początku lat 80. pod marką Sambron, przejętą później przez grupę Fayat. Pod okiem nowego właściciela marka Sambron przekształciła się w FDI Sambron i wprowadziła hydrostatyczne ładowarki teleskopowe. W 2000 r. FDI Sambron została przejęta przez amerykańską korporację Ingersoll-Rand, do której należała również marka Bobcat. W efekcie FDI Sambron stała się Bobcat France. W 2007 r. Bobcat został przejęty przez południowokoreańską grupę Doosan i działa dalej jako część Doosan Bobcat EMEA.

Trzydzieści tysięcy ładowarek teleskopowych wyprodukowanych we Francji

W 2023 r. francuska fabryka świętowała imponujące osiągnięcie, jakim było wyprodukowanie 111 000-ej maszyny. Z tego około 30 tys. maszyn to ładowarki teleskopowe dumnie noszące charakterystyczne logo Bobcat i typowe biało-pomarańczowe malowanie.

„Nasza obecna linia ładowarek teleskopowych składa się z 14 modeli na pięciu platformach, a kluczowe branże to rolnictwo, budownictwo i wynajem maszyn. Zarządzanie taką szeroką ofertą jest możliwe tylko dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi konstruktorów, który zajmuje się wszystkimi pracami projektowymi związanymi z podnośnikami teleskopowymi w Europie i przyczynia się do ich rozwoju na świecie. Większość naszej produkcji, ponad 80%, przeznaczona jest na eksport” – nadmienia Philippe Marescot, dyrektor zakładu w Pontchâteau w Doosan Bobcat EMEA.

Znaczący pracodawca w regionie

Zatrudnienie istotnie wzrosło wraz z produkcją, w ciągu ostatnich 10 lat kadra powiększyła się ponad dwukrotnie do 420 pracowników. Burmistrz Pontchâteau, Danielle Cornet, docenia znaczenie zakładu, jako jednego z większych pracodawców w regionie – ponad 50% pracowników mieszka w promieniu 20 km – zapewniającego różnorodne oferty pracy od linii produkcyjnych po stanowiska w zarządzaniu, administracji i dziale badawczo-rozwojowym.

Catherine Perio, księgowa w Bobcat w Pontchâteau, jest uosobieniem pozytywnego środowiska pracy w firmie. Po trzydziestu sześciu latach pracy przypisuje ona swój imponujący staż stałemu wzrostowi firmy, przynoszącemu satysfakcję nawet po czterech dekadach. Wspierająca, przyjazna kadra również odegrała istotną rolę w jej życiu zawodowym.

Przyszłość zakładu w Pontchâteau

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat dokonano istotnych inwestycji o wartości ok. 30 mln EUR w dziedzinie kadr, prac badawczo-rozwojowych i remontów zakładu. Te inwestycje strukturalne zwiększyły możliwości fabryki w Pontchâteau w kwestii wypełniania potrzeb rynku i utrzymywania tempa wzrostu zbliżonego do tempa rozwoju rynku” – optymistycznie podsumował Philippe Marescot.

Informacje o firmie Bobcat

Od 1958 roku Bobcat daje ludziom możliwość, by zdziałać więcej. Jako wiodący światowy producent sprzętu kompaktowego Bobcat z dumą prezentuje swoje dziedzictwo i reputację zyskane dzięki dostarczaniu inteligentnych rozwiązań pozwalających klientom mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Dzięki wsparciu szerokiej sieci niezależnych dealerów i dystrybutorów Bobcat oferuje szeroką gamę sprzętu kompaktowego, takiego, jak ładowarki, koparki, ładowarki teleskopowe, ciągniki kompaktowe, kosiarki, osprzęt, jak również części, inny sprzęt oraz usługi.  Marka Bobcat należy do Doosan Bobcat.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat oraz jej produktów można znaleźć na stronie www.bobcat.com.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ