Forum Budowlane 6/2020

Szanowni Czytelnicy

Kryzys związany z koronawirusem negatywnie wpłynął na wyniki finansowe wielu firm. Niektóre po wstrzymaniu produkcji w kwietniu znów uruchamiają swoje linie. Przykładem jest chociażby JCB, która 12 maja częściowo wznowiła produkcję w czterech brytyjskich fabrykach. Oczywiście zadbano o pełną ochronę pracowników wprowadzając kompleksowy pakiet środków bezpieczeństwa.

Polskie przedsiębiorstwa już teraz prowadzą działania, które mają je przygotować na całkowite odmrożenie gospodarki. Pomimo pandemii koronawirusa ciągle się rozwijają, czego przejawem jest chociażby zakup kolejnych, nowych maszyn. I tu podajemy konkretny przykład przedsiębiorstwa z Warszawy, zajmującego się produkcją betonu, które zainwestowało w trzeci już węzeł betoniarski Elkon. Więcej na jego temat można przeczytać w bieżącym wydaniu.

Na rynek trafiają również nowe urządzenia i maszyny budowlane – także do oferty wynajmu wypożyczalni. Wiele nowości zaprezentowano na tegorocznych targach ConExpo, które dobyły się na początku marca w Las Vegas, praktycznie w przeddzień wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią. O niektórych już pisaliśmy, jednak największą nowością jest pierwsza na świecie elektryczna koparkoładowarka. Na razie oferowana jest wyłącznie na rynek Ameryki Północnej a więcej szczegółów znajdą Państwo na kolejnych stronach miesięcznika.


Życzę przyjemnej lektury

Tadeusz Bak
Dyrektor wydawnictwa

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ