Żuraw HMF 2820 z ramieniem łamanym Fly-jib

Ocena: 5
1545

Początek roku to mimo wciąż trwającej pandemii dla HMF Polska gorący okres. Jedną z najnowszych realizacji jest żuraw HMF 2820 z ramieniem Fly-jib dla branży budowlanej. 

 

 

Żuraw o momencie udźwigu 24,7 tm zamontowany na podwoziu MAN TGS 26.430 6x4 BL został wyposażony w dodatkowe ramię łamane typu Fly-jib, które znacząco zwiększa zasięg żurawia. 

Żuraw HMF sterowany jest radiowo (radio SCANRECO), posiada cztery wysuwane hydraulicznie ramiona i kąt obrotu 400 stopni. Bez podłączonego Fly-jiba ma zasięg 12,4 m, z Fly-jibem zasięg ten wzrasta do 23 metrów. HDS wyposażony jest w 5-tą i 6-tą funkcję sterowniczą – co umożliwia sterowanie Fly-jbem lub innym osprzętem np. widłami lub chwytakiem. Żuraw wyposażony został fabrycznie w najnowszy system bezpieczeństwa RCL 5400.  Zastosowano tu podwójny przegub ósemkowy, który daje pionową charakterystykę udźwigów. Przeprost ramienia (15 stopni) z wysięgnikami hydraulicznymi w stosunku do ramienia pierwszego daje możliwość podawania ładunku do niskich pomieszczeń np. hal, wiat, garaży. Żuraw wyposażony jest w długą, hydraulicznie wysuwaną belkę nóg podporowych o długości aż 7,4 metra. W tej realizacji węże hydrauliczne zostały poprowadzone na złączu obrotowym wewnątrz kolumny – dzięki temu mogliśmy zamontować żuraw bliżej kabiny. W konfiguracji znalazły się też takie elementy jak: hak, zbiornik oleju, chłodnica. Żuraw wyposażony został także w oświetlenie zamontowane na ramieniu zginanym – LED lumen/27W, które oświetla pole pracy – w zimowych miesiącach znacznie poprawia to komfort pracy operatora!   

Żurawie z Fly-jibem – dla branży budowlanej

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość błyskawicznego przekształcenia mocnego żurawia do dźwigania ciężkich ładunków w maszynę o dalekim zasięgu. Klient nie musi mieć na stanie dwóch hdsów – wystarczy jeden z odłączanym ramieniem. Sprawny operator podłączy lub zdejmie Fly-jib w zaledwie kilka minut. Dlaczego to doskonała opcja dla branży budowlanej? Budowlanka to pojęcie bardzo szerokie – firmy tego typu z jednej strony mogą zajmować się np. załadunkiem i rozładunkiem różnorodnych towarów, z drugiej mogą też mieć potrzebę podania różnych materiałów na duże odległości. Fly jib (FJ700K3) umożliwia transport prefabrykatów budowlanych na nawet 23 metry.

 

Źródło: HMF

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ