Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Zabudowy pojazdów w Systemie SIM

Ocena: 0
3118
Wnętrze samochodu serwisowego powinno być zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań i potrzeb konkretnego użytkownika. W praktyce indywidualne wykonawstwo zabudowy pojedynczymi i niepowtarzalnymi elementami jest kosztowne, natomiast zabudowa typowymi szafkami stacjonarnymi nie zawsze pozwala w pełni zadowolić użytkownika. Doskonałym rozwiązaniem są systemy modułowe.

Fot. Spółdzielnia Inwalidów „Metalowiec”

Spółdzielnia Inwalidów „Metalowiec” od ponad 60 lat jest wiodącym producentem artykułów metalowych. Wykonuje również specjalistyczne zabudowy samochodów serwisowych zarówno dla odbiorców krajowych, jak i zagranicznych.

System SIM łączy zalety indywidualnego projektowania zabudowy z korzyściami wynikającymi z produkcji seryjnej. Jest modułowy – tworzy go kilkaset elementów w wielu wariantach wymiarowych, które można swobodnie ze sobą zestawiać, dostosowując konfigurację do konkretnego pojazdu i określonego użytkownika. Lista głównych elementów Systemu SIM obejmuje: cokoły i podstawy modułowe montowane bezpośrednio do podłogi, szafy podpodłogowe, szafy z szufladami, szafy z półkami, półki z przegrodami lub z plastikowymi pudełkami na drobne elementy, szafy socjalne, stoły warsztatowe z imadłem, płyty perforowane do zawieszania narzędzi, uchwyty do butli gazowych.

System SIM zapewnia idealny porządek w samochodzie, a co z tym się wiąże łatwy i zorganizowany dostęp do przewożonych detali i narzędzi. Samochód wyposażony w zabudowę umożliwia lepsze zabezpieczenie przewożonych ładunków przed przemieszczaniem się podczas jazdy oraz zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo podczas ewentualnej kolizji. Szafy zaopatrzone są w jeden centralny zamek do wszystkich szuflad (półek), które mają także indywidualne mechanizmy zabezpieczające przed ich otwarciem w trakcie jazdy. Zastosowane w szafach trwałe prowadnice kulkowe pozwalają ponadto na pełen dostęp do całej przestrzeni szuflady lub półki. System SIM ułatwia wykonywanie czynności i wzrost efektywności przestrzeni ładunkowej samochodu nawet do 50% oraz dostosowanie konkretnej konfiguracji modułów do specyfiki wykonywanej pracy. Może być montowany na wszelkiego rodzaju pojazdach dostawczych i osobowych, nie jest systemem zamkniętym, co oznacza, że może być redukowany lub poszerzany w zależności od potrzeb.Na zdjęciach: przykładowe zabudowy pojazdów elementami Systemu SIM

Fot. Spółdzielnia Inwalidów „Metalowiec”

Spółdzielnia Inwalidów „Metalowiec” proponuje również zamontowanie zabudowy na dodatkowej podłodze (sklejka antypoślizgowa; sklejka, ewentualnie pokryta blachą ryflowaną lub gumą). Na specjalne życzenie wykonuje się także elementy nietypowe – pojemniki do przewożenia lin, uchwyty transportowe, uchwyty do drabin oraz dodatkowe oświetlenie.

System SIM przeszedł pozytywnie „Crash-test”; posiada również certyfikat GS.

Firma posiada Certyfikat ISO 9001:2008, który jest gwarancją wysokiej i stabilnej jakości produkowanych wyrobów, w tym Systemu SIM. 

Tomasz Jankowski
Spółdzielnia Inwalidów
„Metalowiec”


Forum Budowlane, nr 9 (196) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ