Wozidło kabinowe Mecalac 3.5MDX

Ocena: 5
4403

Firma Mecalac ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego modelu wozidła kabinowego 3.5MDX, będącego najnowszym dodatkiem w portfolio marki. Ten innowacyjny model o ładowności 3,5 tony, oferuje wszystkie zalety charakterystyczne dla serii MDX, wyznaczając jednocześnie standardy w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu całej kategorii tego typu maszyn. 

 

 

Mecalac 3,5MDX łączy stylowy design z wytrzymałą jakością wykonania. Napędzany jest przez, zgodny z normą Stage V, 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Kubota D1803 1,8 l z turbodoładowaniem o mocy 50 KM (37 kW) przy 2700 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym 150,5 Nm przy 1600 obr./min. Dzięki integracji filtra cząstek stałych (DPF) i katalizatora utleniającego (DOC), emisje są zminimalizowane, a zużycie paliwa zoptymalizowane.

 

Model 3.5MDX dostępny jest w wersji z obrotowym (180°) wychylnym kiprem  (aby umożliwić precyzyjny boczny rozładunek bez zbędnych manewrów) lub z wysypem skrzyni ładunkowej na wprost. Nowy model został zaprojektowany w oparciu o centralny, wahliwy przegub skrętny, aby zapewnić manewrowość i zdolność do jazdy w terenie. 

 

3.5MDX wykorzystuje przekładnię wysokiego i niskiego zakresu zarówno do jazdy do przodu, jak i do tyłu, a także stały hydrostatyczny napęd na cztery koła. Oznacza to, że operatorzy mają moment obrotowy na żądanie, aby bez wysiłku przewozić ładunki, nawet w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. To, w połączeniu z maksymalną prędkością jazdy 20 km/h, sprawia, że ??urządzenie może się  szybko i łatwo przemieszczać po terenie budowy.

 

Ciężar roboczy maszyny wynosi 2990 kg, długość 3,8 m, szerokość 1,9m i wysokość 2,8 m, co  sprawia, że 3.5MDX jest bardzo kompaktowy i zwrotny, zapewniając efektywne rozwiązanie do przewożenia dużych ładunków w ograniczonych przestrzeniach i do wielu innych różnorodnych zastosowań.

 

3.5MDX stawia na najwyższy poziom komfortu operatora, stosując sprawdzoną kabinę Mecalac MDX z opcjonalną klimatyzacją, która zapewnia operatorowi doskonałe warunki pracy bez względu na anomalie pogodowe. Podobnie jak wszystkie modele MDX, unikalny izolowany układ kabiny minimalizuje wibracje i hałas, a ergonomiczne elementy sterujące i regulowany fotel zapewniają komfortowe środowisko podczas długotrwałej pracy.

 

Oprócz standardowego wyposażenia w przednie i tylne światła robocze LED, całkowicie zamknięta kabina zapewnia operatorowi wiodącą w swojej klasie widoczność. Duże przeszklone okna i zakrzywiona szyba przednia, zapewniają naturalną widoczność dookoła.

 

Z priorytetem bezpieczeństwa w całym procesie projektowania, nowe wozidło kabinowe Mecalac ma także cechy konstrukcyjne charakterystyczne dla całej serii MDX, co wiąże się z zapewnieniem łatwiejszego i bezpieczniejszego dostępu do maszyny, dzięki wysokiej widoczności i łatwo dostępnym schodom i poręczom, a także doskonałym dostępem do silnika, umożliwiającym wszystkie czynności serwisowe z poziomu gruntu.

 

Aby zapewnić najwyższy poziom ochrony operatora w każdej sytuacji, certyfikowana kabina ROPS / FOPS MDX została dodatkowo zaprojektowana i przetestowana przez Mecalac pod kątem odporności na uderzenia podczas załadunku kipra. 

 

Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, 3.5MDX jest standardowo wyposażony w pakiet funkcji SHIELD,  zapewniający bezpieczeństwo operatora, które jest priorytetem dla Mecalac. Kluczowe technologie w ramach powyższego pakietu, obejmują blokadę rozruchu i jazdy, ostrzeżenie o hamulcu ręcznym, cyfrowy prędkościomierz, kamerę przednią, czujnik ostrzegający o utracie paliwa, automatyczne wyłączanie biegu jałowego, test hamulca postojowego i funkcję Stop-Start Control™. Wszystkie funkcje bezpieczeństwa Shield można dostosować w zależności potrzeb i wyłączyć jeśli nie są wymagane.

Nowy 3.5MDX to naturalne uzupełnienie pionierskiej serii Mecalac MDX, która obejmowała do tej pory 6-tonowe wozidło 6MDX i 9-tonowe 9MDX. Seria oferuje profesjonalistom z branży budowlanej pakiet opcji o wysokiej wydajności, dostosowanych do nawet najbardziej wymagających i specyficznych wymagań.

 

Źródło: Mecalac

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ