Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Własne źródło prądu

Ocena: 0
2710
Niezależnie od wielkości budowanej lub remontowanej drogi niezbędnymi urządzeniami do wykonywanych prac są agregaty prądotwórcze. W miejscach, gdzie brakuje zasilania, a konieczne jest podłączenie wiertarki lub innych elektronarzędzi czy urządzeń, tego typu źródła prądu znakomicie spełnią swoją rolę.

1. Agregat inwenterowy PGE770Ti o mocy 0,7 kVA
2. Agregat prądotwórczy PDC1000ST3 o mocy 1000 kVA
3. Najaśnica sześciolampowa PLDT1500-6/30ST3 z żarówkami o mocy 1500 W zabudowana na przyczepie
4. Agregat prądotwórczy KGE280EW ze spawarką

Fot. Pezal

Agregaty proponowane przez firmę Pezal pracują na solidnych i sprawdzonych silnikach benzynowych oraz diesla – Kipor, Cummins, Deutz oraz Perkins. W zależności od modelu ich moc wynosi od 0,7 do 1250 kVA. W asortymencie dostępne są modele z ręcznym i elektrycznym rozruchem, otwarte i wyciszone, jedno i trójfazowe. Wszystkie urządzenia posiadają system kontroli ze stabilizacją napięcia, co skutecznie zapobiega jego wahaniom.

Bardzo często firmy potrzebują ciągłego zasilania do urządzeń oraz pomieszczeń, wtedy idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie większych agregatów prądotwórczych przeznaczonych do pracy ciągłej lub małych przenośnych agregatów inwerterowych.

Oferowana seria agregatów inwerterowych jest bardzo nowoczesna, a dzięki zastosowaniu cyfrowego regulatora (AVR), skoki napięcia są wyrównane, sinusoida przebiegu równa i bez chwilowych przepięć.

Z powodzeniem w/w agregaty można używać do zasilania najbardziej wymagających urządzeń elektronicznych, takich jak: komputery, elektronicznie sterowane urządzenia niezbędne w biurach budowy lub przy pracach geodetów.

Pezal oferuje również całą gamę agregatów o mocy od 25 do 1250 kVA, mogą one pracować nawet przez 2 lata non-stop z przerwami na czynności serwisowe – wymiana oleju, filtrów czy sprawdzanie elementów podlegających okresowym przeglądom. Wymienione urządzenia pracują na nowoczesnych i sprawdzonych silnikach, w parze z doskonałą prądnicą, napędzanych olejem napędowym. Zużywają niewiele paliwa, a ich solidna i masywna konstrukcja sprawia, że są bardzo trwałe. Wymienione agregaty mogą wytwarzać prąd w cyklu ciągłym samodzielnie lub współdziałać przez system ATS (SZR) z siecią energetyczną. W momentach zaniku prądu w sieci, ATS włącza agregat prądotwórczy, który po powrocie prądu zostaje odłączony.

Dbając o komfort używania agregatów, zastosowano w nich również najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, których efektem jest bardzo duże wyciszenie pracy zespołu prądotwórczego.

Mniejsze natężenie ruchu drogowego, krótki termin zakończenia prac na drodze lub konieczność skrócenia czasu wykonywanej inwestycji to powody, dla których często trzeba pracować nocą.
Wymagane jest wtedy odpowiednie oświetlenie. Niezawodne w tych sytuacjach są najaśnice wraz z zespołami prądotwórczymi na wózkach oraz lampy halogenowe. Pezal proponuje, w zależności od potrzeby zestawy czterolampowe z żarówkami halidowymi o mocach: 400, 1000 oraz najaśnice 4x1500 W i sześciolampowe z żarówkami o mocy 1500 W.

Wszystkie modele są zamontowane na przyczepach więc ich przemieszczanie jest absolutnie bezproblemowe. Halogeny z kolei stanowią bardzo dobre źródło światła w miejscach ograniczonych przestrzennie, gdzie wykorzystanie najaśnic jest po prostu niemożliwe. Reflektory przenośne zaopatrzone są w żarówki o mocach 150 lub 500 W. W asortymencie dostępne są lampy jedno- lub dwuogniskowe, także na stojakach.

Do prac spawalniczych w miejscach z brakiem dostępu do tradycyjnego źródła zasilania Pezal proponuje zestawy agregatów prądotwórczych ze spawarkami. Taka kombinacja jest o tyle praktyczna, że do generatora można podłączyć halogen (w trakcie pracy w miejscach słabo oświetlonych), piec elektryczny (ogrzanie miejsca pracy), czy inne urządzenie elektryczne potrzebne do wykonania zamierzonego zadania (szlifierka, opryskiwacz). Agregaty oparte są na sprawdzonych silnikach marki Kipor, które w zależności od modelu mogą zasilać spawarkę oraz ewentualnie inne elektronarzędzia (od 8 do 15 godzin ciągłej pracy). Dostępne są wersje z prądem spawania 160 oraz 250 A.

Wszystkie proponowane przez Pezal urządzenia mają wymagane certyfikaty i wyróżniają się dobrą jakością, przystępną ceną oraz natychmiastową dostępnością. Objęte są opieką serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną.

Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (173) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: