Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wielofunkcyjne ładowarki

Ocena: 0
2220
Firma Agrotop – Kaczmarek jest głównym dostawcą na rynku polskim ładowarek kołowych Giant, od podstaw zaprojektowanych i wyprodukowanych w Holandii. Obecnie w ofercie znajduje się 27 modeli tych maszyn oraz szeroka gama dodatkowego osprzętu.

Ładowarka Giant V881T z silnikiem o mocy 88 KM
Fot. Agrotop


Wszystkie ładowarki Giant napędzane są nowoczesnymi, wysokoprężnymi silnikami marki Kubota. Ich moc wynosi od 25 do 88 KM. Silniki są oszczędne i wyjątkowo ciche, co znacznie zwiększa komfort pracy. Ładowarki z silnikami o mocy powyżej 45 KM posiadają dodatkowo osie z układem planetarnym oraz mocny i wytrzymały przegub.

Cechą charakterystyczną maszyn jest brak wszelkiej zbędnej elektroniki. Prosta elektryka i hydraulika firmy Rexroth zapewnia ładowarkom Giant rzadko w tej chwili spotykaną długą żywotność. Ciężar użytkowy w zależności od modelu wynosi od 1360 kg (Giant D242S) do 4150 kg (Giant V881T).

Szeroka gama ponad 50 doczepianych narzędzi, w które można wyposażyć ładowarki Giant, pozwala na ich dobór w zależności od potrzeb. W ofercie znajdują się m.in.: widły, łyżki, równiarki, chwytaki, podnośniki hydrauliczne, świdry, zamiatarki. Wszystkie osprzęty są opracowywane i produkowane w całości przez firmę Tobrocco. Czteropunktowy system szybkiego mocowania umożliwia sprawną wymianę narzędzi bez konieczności opuszczania maszyny przez operatora. Szybkozłącze w połączeniu z mechanizmem sterowania w postaci joysticka pozwala na manewrowanie ładowarką „jedną ręką”. Wszystkie maszyny wyposażone są w wygodny fotel oraz regulowaną kolumnę kierownicy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (170) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: