Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Więcej niż koparka

Ocena: 0
2385
Takeuchi TB 250 jest niewątpliwie czymś więcej niż tylko zwykłą minikoparką. Maszyna jest bowiem „uzbrojona” w wiele innowacyjnych rozwiązań i systemów, jak chociażby Powertilt, które zwiększają spektrum jej zastosowania.

Przykład możliwości, jakie daje koparce Takeuchi TB 250 montowany seryjnie system Powertilt
Fot. Takeuchi

System Powertilt, do szybkiej wymiany osprzętu z wahliwym silnikiem hydraulicznym, jest seryjnym wyposażeniem koparki TB 250. Pozwala dodatkowo na obrót narzędzi w prawo i lewo w zakresie do 174°. Rozwiązanie to umożliwia m.in. podkopywanie fundamentów i rur, w przypadku twardych gruntów, boczne odchylenie łyżki powoduje, że siła zrywająca jest wielokrotnie zwiększona. Operator obsługuje system Powertilt za pomocą suwaka umiejscowionego na prawym joysticku.

Kolejny system, również montowany serynie, to hydrauliczne urządzenie do szybkiej wymiany firmy Lehnhoff, obsługiwane bezpośrednio z kabiny.

Takeuchi TB 250, tak jak inne koparki serii 200, korzysta z narzędzi z adapterem Symlock. Urządzenie do szybkiej wymiany zasilane jest łącznie przez siedem przewodów hydrauliki dodatkowej Powertilt i dwa kompletne obiegi dla hydraulicznych narzędzi zawieszanych, takich jak np. chwytak wielofunkcyjny lub sortujący, chwytak wahliwy lub szczypce do układania kostki brukowej.

O mocy, jaka drzemie w koparce TB 250 świadczą także podstawowe parametry techniczne: ciężar roboczy 4890 kg, siła skrawania 24,3 kN, maks. głębokość kopania 3625 mm, maks. wysokość wysypu 4085 mm, rozstaw gąsienic 1840 mm, moc silnika 38 KM.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (181) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ