Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wibroprasy Techmatik

Ocena: 0
3092
Techmatik S.A. w swojej bogatej ofercie ma m.in. nowoczesne wibroprasy o dużej wydajności. Maszyny te przystosowane są do pracy na stalowych blatach, co umożliwia uzyskanie najlepszych parametrów wyrobów, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów produkcji.

Wibroprasa Techmatik SHP 5000C Pro
Fot. Techmatik

Produkowana przez Techmatik wibroprasa SHP 5000C Pro prezentuje obecnie najwyższy poziom zaawansowania technicznego. Gwarantuje wysoką wydajność, powtarzalność produkcji oraz najwyższą jakość docelowego produktu. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w tej wibroprasie zapewniają efektywną produkcję, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów eksploatacji na rozsądnym poziomie. Można do nich zaliczyć:
  • nowatorskie układy napędowe wykorzystujące najnowsze osiągnięcia inżynierii materiałowej oraz węzły kinematyczne oparte na łożyskach liniowych;
  • mocną, zwartą i kompaktową budowę;
  • wygłuszenia elementów emitujących hałas o największym natężeniu;
  • intuicyjną obsługę opartą na zaawansowanym interfejsie graficznym;
  • system Colormix umożliwiający powtarzalną produkcję wyrobów z wielokolorową warstwą wierzchnią;
  • układ zasilania hydraulicznego zintegrowany z korpusem wibroprasy;
  • pełną automatyzację procesu formowania.
Wibroprasa SHP 5000C Pro umożliwia produkcję szerokiego asortymentu wyrobów betonowych od galanterii po elementy drogowe o wysokości od 4 do 50 cm. Służy również do produkcji elementów drogowych o różnych kształtach i wymiarach, takich jak: cieki wodne, obrzeża, krawężniki. Ich wysokość może dochodzić nawet do 50 cm.

Nowością na rynku jest innowacyjna wibroprasa uniwersalna Multi 1200 Pro. Jej główną cechą charakterystyczną jest to, że łączy funkcjonalność wibroprasy kroczącej i stacjonarnej. Ta innowacyjność umożliwia produkcję wyrobów betonowych od kostek brukowych, płyt chodnikowych, przez krawężniki, obrzeża trawnikowe, do wysokich elementów architektury ulic i ogrodów takich jak palisady, elementy ogrodzeniowe itp., w zakresie wysokości 4–120 cm. Wszystkie te wyroby mogą być produkowane w systemie stacjonarnym lub kroczącym.


Wibroprasa uniwersalna Techmatik Multi 1200 Pro jest nowością na rynku
Fot. Techmatik


Wibroprasa Multi 1200 Pro nie wymaga do produkcji wyrobów betonowych kompletnej linii technologicznej, jest jednocześnie przystosowana do współpracy z maszynami i urządzeniami wchodzącymi w skład takiej linii. W budowie wibroprasy wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jak np:
  • zintegrowany z korpusem wibroprasy system zasilania hydraulicznego i elektrycznego,
  • prowadzenie stempla i formy na łożyskach liniowych,
  • hydrauliczny napęd szuflad zasypowych.
Dzięki stosowaniu w szerokim zakresie napędów hydraulicznych znacząco obniżono zapotrzebowanie na energię elektryczną. Moc wibroprasy wynosi ok. 50 kW, maks. siła udaru do 200 kN, a maks. siła docisku stempla do 150 kN.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (177) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: