Węzły betoniarskie Elkon

Ocena: 0
3329
Elkon to międzynarodowa, prężnie działająca firma, która jako jedna z nielicznych może poszczycić się ponad 36-letnim doświadczeniem w produkcji węzłów betoniarskich. Węzły te można nabyć również w Polsce. W naszym kraju wyłącznym dystrybutorem produktów Elkon jest należąca do Grupy Mint firma Mint Sp. z o.o.

Kompletny węzeł Elkon Mobile Master 60
Fot. Elkon


Firma Elkon została założona w 1975 roku. Oprócz siedziby w Stambule, Elkon posiada również cztery nowoczesne fabryki w Cherkezkoy: Elkon 1 (betoniarnie stacjonarne i mieszalniki), Elkon 2 (betoniarnie mobilne i silosy na kruszywo), Elkon 3 (silosy na cement i podajniki) oraz Elkon 4 (produkcja betoniarni serii Quick Master). Fabryki zajmują łącznie obszar o powierzchni ponad 65 tys. m kw. Elkon jest nie tylko liderem wśród producentów węzłów betoniarskich w Turcji, ale także największym wytwórcą w Europie ze zdolnością produkcyjną wynoszącą ponad 300 jednostek w ciągu jednego roku.


Transport węzła Elkon Mobile Master 30
Fot. Elkon

Do tej pory Elkon zainstalował ponad 1400 betoniarni w 72 krajach. W Polsce do chwili obecnej zostało zainstalowanych 9 węzłów w różnych miastach (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Mrągowie, Strykowie), przy różnych kontraktach (np. budowa autostrady A4 i drogi ekspresowej S5, rozbudowa drogi krajowej nr 708) i w różnych konfiguracjach.

Wysokiej jakości produkty, tworzone przez doświadczony zespół pracowników przy użyciu najnowszych technologii, sprawdziły się w różnorodnych warunkach klimatycznych. W Rosji Elkon zainstalował do tej pory ponad 400 jednostek w ciągu zaledwie 6 lat.


Szybkoprzestawna betonownia Elkon Quick Master 35
Fot. Elkon

Elkon gwarantuje najwyższą jakość dzięki certyfikatom: CE, ISO 9001:2000 (TUV – Niemcy, AQA – USA), GOST-R i UKRSerpo. Przywiązywanie wagi do jakości, technologii, wysokich standardów międzynarodowych odegrały kluczową rolę w corocznym wzroście liczby eksportowanych węzłów betoniarskich. O sukcesie zadecydowało również tworzenie rozwiązań alternatywnych, w celu sprostania potrzebom najbardziej wymagających odbiorców.

Wszystkie modele węzłów betoniarskich Elkon wyposażone są w wagowe dozowniki materiałów używanych do produkcji (wody, kruszyw, chemii, spoiw), jak również kompletną instalację pneumatyczną oraz elektryczną. Opcjonalnie mogą być wyposażone w mikrofalowe sondy wilgotności kruszyw i mieszanki betonowej oraz zabudowę zimową wraz z systemem ogrzewania kruszyw i wody. Kruszywo podawane jest do mieszarki za pomocą skipu lub taśmociągu.

Elkon wykorzystuje w swoich betonowniach podzespoły znanych światowych producentów jak: WAM, Hydronix, Siemens, Lincoln, Beka-Max, Moeller, Telemechanique. Własna produkcja mieszalników zapewnia w 100% najwyższą jakość oraz kompatybilność z innymi podzespołami betoniarni.


System recyklingu betonu produkcji Elkon
Fot. Elkon

A oto najważniejsze cechy i zalety betonowni Elkon:
  • automatyka oparta na podzespołach niemieckiej firmy Siemens;
  • wysoka jakość produkowanego betonu we wszystkich klasach (m.in. towarowy, mostowy, konstrukcyjny, dla prefabrykacji, stabilizacje) za pomocą mieszalników planetarnych, talerzowych lub dwuwałowych oraz produkcja ciągła;
  • dostępność w ciągu 1–3 tygodni, w zależności od modelu;
  • szybki montaż i uruchomienie produkcji;
  • instalacja w miejscu bezpośredniego zapotrzebowania na beton, co przekłada się na mniejsze koszty transportu betonu;
  • możliwość przemieszczania wraz z frontem robót (np. na budowach dróg, mostów, autostrad);
  • brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku betoniarni mobilnych;
  • zmniejszenie uciążliwości budów i zapewnienie ciągłości produkcji w przypadku problemów z dojazdem do budowy;
  • możliwość posadowienia betoniarni mobilnych i szybkoprzestawnych bezpośrednio na utwardzonym terenie lub betonowych płytach;
  • projektowanie pod klucz – zgodnie z wytycznymi przyszłych użytkowników.
Wyłącznym dystrybutorem produktów Elkon w Polsce jest firma Mint Sp. z o.o. Oferta obejmuje sprzedaż: betoniarni szybkoprzestawnych serii Quick Master o wydajności od 16 do 95 m3/h (czas oczekiwania 1–3 tygodni), betoniarni mobilnych o wydajności od 16 do 120 m3/h (czas oczekiwania 2–3 tygodnie), betoniarni stacjonarnych o wydajności od 16 do 360 m3/h wyposażonych w różnego typu mieszalniki; pomp do betonu; silosów o pojemności 50, 75, 100, 150, 300, 500 i 1000 t; systemów recyklingu betonu. Ponadto Mint wynajmuje mobilne węzły betoniarskie wraz z pełną obsługą.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (188) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ