Vanguard do sprzętu budowlanego

Ocena: 0
3536
Amerykańska korporacja Briggs & Stratton to uznany producent silników przeznaczonych do napędu profe-sjonalnych urządzeń budowlanych.

Dwucylindrowy silnik Vanguard w układzie V
Fot. Briggs & Stratton


Silniki oferowane pod nazwą Vanguard spełniają normy emisji spalin i hałasu, a wysoka jakość sprawia, że są objęte 3-letnią gwarancją.

Briggs & Stratton oferuje silniki Vanguard o mocy od 4 do 36 KM, benzynowe jedno- i dwucylindrowe chłodzone powietrzem, oraz trzycylindrowe chłodzone wodą (także diesle). Jednostki te powszechnie stosowane są w agregatach prądotwórczych, zacieraczkach, pompach wysokociśnieniowych, podestach budowlanych itd. Także polscy producenci przekonali się o jakości i osiągach silników Vanguard, stosując je w swoich wyrobach (Fogo, Akmel, Elmeco, KanRo, Wemaa i wielu innych).

Unikalnym rozwiązaniem stosowanym w konstrukcji silników jednocylindrowych o mocy 5,5; 6; 8 i 10 KM z wałem poziomym jest system TransportGuard. Zapobiega on przedostawaniu się paliwa do oleju podczas transportu urządzenia. System jest zintegrowany z wyłącznikiem silnika i skutecznie zmniejsza możliwość wystąpienia awarii.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (188) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ