Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Urządzenia pneumatyczne Von Arx

Ocena: 0
2336
W bogatej ofercie Bumaru znajdują się pneumatyczne oczyszczarki igłowe, dłutowniki i opukiwacze szwajcarskiej firmy Von Arx. Są to produkty doskonale znane na polskim rynku od wielu lat, sprawdzone w różnorodnych, ciężkich warunkach m.in. przez firmy budowlane, drogowe i remontowe.


Dłutowniki pneumatyczne Von Arx: MH 23 i MH 23-K
Fot. Von Arx


Urządzenia Von Arx cenione są za trwałość, efektywność pracy, solidną konstrukcję oraz prostą obsługę i ewentualną naprawę. Użytkownicy często podkreślają także niskie koszty eksploatacji.

Zastosowanie urządzeń Von Arx pozwala znacząco zwiększyć wydajność i efektywność prowadzonych prac. Napęd pneumatyczny upraszcza ich konstrukcję, podwyższając jednocześnie niezawodność. Niezwykle istotna jest prostota obsługi, która odbywa się wręcz intuicyjnie. Ponadto wszystkie urządzenia wyposażone są w system antywibracyjny, zmniejszający obciążenie i zmęczenie operatora.


Oczyszczarki igłowe Von Arx to precyzyjne, wysokowydajne narzędzia przeznaczone do czyszczenia skomplikowanych i trudnodostępnych powierzchni bez naruszenia struktury podłoża. Znajdują zastosowanie przy usuwaniu farb, czyszczeniu rdzy i nalotów na stali, kamieniu i betonie, czyszczeniu odlewów, szwów spawalniczych, szczelin i pęknięć. Zasada działania polega na opukiwaniu podłoża wiązką wzdłużnie drgających igieł. Z uwagi na to, że igły poruszają się niezależnie od siebie, wiązka dopasowuje się do nierówności podłoża, docierając do zagłębień. Dzięki temu możliwe jest czyszczenie konstrukcji metalowych o skomplikowanym kształcie. Starannie dobrana siła uderzenia igieł gwarantuje usunięcie nalotów, lakierów, rdzy, bez uszkadzania podłoża.


Dłutowniki pneumatyczne Von Arx służą do odbijania tynków, zrywania starych izolacji, usuwania pokryć papowych, wycinania fug itp. Znajdują zastosowanie przy pracach remontowych, elewacyjnych, spawalniczych oraz przy konserwacji konstrukcji stalowych. Zaopatrzone mogą być w szereg wymiennych dłut do różnego rodzaju prac, w tym dłuta szpiczaste, płaskie, narzędzia do przecinania blachy, dłuta łopatkowe do zrywania papy itp. Podczas usuwania pokryć dachowych szczególnie przydatne są dłutowniki w wykonaniu lanca „Z”, pozwalające operatorowi wykonywać prace na dachu w pozycji stojącej.
Opukiwacze pneumatyczne Von Arx: DK 1P, DK 3H i DK 7
Fot. Von Arx

Opukiwacze pneumatyczne Von Arx przeznaczone są do odbijania tynków, mleczka wapiennego, usuwania powłok malarskich, rdzy, itp. Znajdują zastosowanie przy pracach remontowych i elewacyjnych.


Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: