Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Uniwersalne wciągarki zębatkowe

Ocena: 0
3600
Dźwigi budowlane z napędem zębatkowym jako urządzenia transportu pionowego (wciągarki zębatkowe) goszczą na polskim rynku już od dziesiątków lat. Pomimo różnych systemów i generacji urządzeń nasz wymagający rynek coraz bardziej nastawia się na zaawansowany technologicznie sprzęt pochodzący z fabryk zachodnich sąsiadów.

Dźwig budowlany Geda 500Z/ZP na jednym maszcie na placu budowy
Fot. Geda

Powodów jest wiele, najważniejsze to: zaawansowane technicznie rozwiązania, słynna niemiecka jakość i niezawodność oraz długa żywotność produktów. Już same te zalety wystarczyłyby, aby dźwigi budowlane (wciągarki zębatkowe) bawarskiej firmy Geda były produktem jak najbardziej godnym polecenia. Jest jednak jeszcze jedna wartość, która sprawia, że są one bardzo popularne w Europie.
Jest to uniwersalność i wymienność wielu elementów dla szeregu, różnych urządzeń. Niżej opisane produkty firmy Geda stanowią pełną linię dźwigów budowlanych (wciągarek zębatkowych) i platform towarowo-osobowych, pracujących na jednym systemie masztu typu Uni-Mast.

Wciągarka Geda 300Z/ZP (wciągarka zębatkowa z możliwościami platformy towarowo-osobowej), będąca najnowszym urządzeniem bawarskiego producenta, powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na niewielki dźwig budowlany ze wstępem osób. Udźwig 300 kg przy jednoczesnym transporcie trzech osób, a do tego bardzo małe gabaryty pozwalające na zastosowanie w trudno dostępnych miejscach to podstawowe zalety tego urządzenia. Wciągarka ma kompaktowe rozmiary po złożeniu oraz atrakcyjną cenę.


Dźwig Geda 1500Z/ZP na dwóch masztach typu Uni-Mast
Fot. Geda

Geda 500Z jest dźwigiem budowlanym do transportu materiałów (wciągarką zębatkową bez możliwości transportowania osób). Jego niewątpliwą zaletą jest niska cena, łatwość montażu oraz udźwig wynoszący 500 kg. Stanowi bardzo dobą inwestycję dla firm dopiero zaczynających inwestycje w kompletowanie sprzętu transportu pionowego.


Furta Geda Comfort z najnowszymi zabezpieczeniami zgodnymi z normami Dyrektywy Maszynowej z 29 grudnia 2009 roku
Rys, Geda

Geda 500Z/ZP tak naprawdę łączy w sobie dwa urządzenia w jednym – dźwig budowlany (wciągarkę zębatkową) do transportu materiałów z maksymalnym udźwigiem 850 kg oraz platformę towarowo-osobową dla maksymalnie 5 osób lub 500 kg ładunku. To właśnie uniwersalność tego produktu sprawia że od lat cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem klientów w całej Europie. Ponadto możliwość obsługiwania budynków do wysokości 130 m jest bardzo istotnym atutem przemawiającym na korzyść tego urządzenia.

Geda 1500Z/ZP jako dźwig budowlany (wciągarka zębatkowa) do przewozu ładunku o udźwigu 2000 kg (dla większości platform) oraz 1500 kg przy transporcie ludzi i materiałów, to urządzenie mające najwięcej opcji rozwojowych. Możliwość dobrania platformy o długości od 1,5 do 5 m pozwala przewieźć szybko i bezpiecznie większość kłopotliwych materiałów budowlanych. Dzięki zastosowaniu dwóch masztów uzyskano gwarancję stabilności dla bardzo dużych platform, a co za tym idzie dodatkowej przestrzeni ładunkowej optymalizującej transport pionowy.


Solidny maszt to podstawa wciągarek zębatkowych Geda
Fot. Geda

Nietrudno zauważyć, że kompatybilność i wymienność takich elementów jak maszty, kotwienia, furty wyładowcze, itp. znacząco ułatwia logistykę, a co za tym idzie zmniejsza koszt zakupu kilku różnych urządzeń. Dzięki temu można swobodnie przerzucać niezbędne części na różne budowy w miarę rosnącego lub malejącego zapotrzebowania. Produkty z tej serii dedykowane są przedsiębiorcom ceniącym optymalne wykorzystanie zasobów, zmniejszenie kosztów działalności firmy, a przede wszystkim ceniącym zaawansowane rozwiązania techniczne.

Andrzej Pupin
Zi-Co Sp. z o.o.


Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (169) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: