Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Technika wibracyjna Hervisa-Perles

Ocena: 0
2423
Hiszpańska firma Hervisa, założona niemal 30 lat temu, jest przedsiębiorstwem rodzinnym specjalizującym się w produkcji urządzeń do obróbki świeżego betonu – buław i łat wibracyjnych. O jakości narzędzi z tej fabryki świadczy fakt, iż można je znaleźć w katalogach innych firm, pod różnymi nazwami czy kolorami.

Buława mechaniczna Hervisa serii AM napędzana silnikiem elektrycznym CMP
Fot. Hervisa


Hervisa-Perles to jeden z pionierów techniki wibracji wysokiej częstotliwości, ma w ofercie kilka linii buław typu „high-frequency”. Ciekawym rozwiązaniem jest najnowsza linia wibratorów HF Runner plus, które nie potrzebują przetwornicy, zasilane są bezpośrednio z gniazdka prądem 230 V/50 Hz. Przetwornica elektroniczna, umieszczona tuż pod włącznikiem, daje większą mobilność, łatwiejszą obsługę i jednocześnie niższy koszt narzędzia przy zachowaniu wysokich parametrów wibracji.

Tradycyjne buławy wysokiej częstotliwości serii AV zasilane są z przetwornicy stacjonarnej, która w zależności od zapotrzebowania jest wyposażona w jedno, dwa, a nawet cztery gniazda przyłączeniowe do buław. Napędzane prądem zmiennym 230 i 400 V lub silnikami benzynowymi Honda. Największe buławy są w stanie zawibrować nawet 50 m3 betonu na godzinę (żeby łatwiej to sobie uzmysłowić, należy pamiętać, że w tradycyjnej „gruszce” na samochodzie ciężarowym mieści się 9–11 m3 gotowego betonu).

Na polskich budowach najczęściej stosowane są jednak nadal buławy mechaniczne serii AM napędzane silnikiem elektrycznym CMP lub CG z napędem spalinowym w oparciu o silnik Honda GX 25. Występują w zakresie średnic 28–57 mm i długości węża giętkiego: 2, 3 i 4 m. Na zamówienie dostępne są buławy o długości nawet 6 m.


Wnętrze buławy wibracyjnej Hervisa
Rys. Hervisa


Nowa wersja tradycyjnej buławy mechanicznej Rotary została wzmocniona na początku i końcu węża buławy dodatkowym oplotem, aby uniknąć nadmiernego wygięcia i wytarcia opony wałka podczas pracy. Równocześnie poprawiono sposób mocowania buławy do napędu, dzięki czemu można go łatwo zdemontować bez użycia narzędzi.

Bardzo ważna grupa asortymentowa Hervisy to listwy wibracyjne do posadzek. Dostępne są w trzech podstawowych długościach: 2,0; 2,5 i 3,0 m.

Napędzane są silnikami elektrycznymi lub spalinowymi Honda GX 25. Najczęściej wybierany jest model Jupiter II 2,5, czyli dwukierunkowa listwa o długości 2,5 m z napędem spalinowym i kierownicą podobną do rowerowej oraz regulacją prędkości pracy.

Produkty Hervisa-Perles oferuje na polskim rynku firma LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. (dawniej Lange Łukaszuk spółka jawna). Wszystkie urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją. 

Forum Budowlane, nr 12 (211) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ