Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Targowe nowości Hitachi

Ocena: 0
3677
Co zobaczymy na targach Autostrada-Polska.

Minikoparka Hitachi ZX18-3
Fot. Hitachi

Zgodnie z filozofią prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych opracowanych przez koncern Hitachi, firma Tona Sp. z o.o., jedyny dystrybutor maszyn budowlanych tej marki w Polsce, jak co roku zaprezentuje na targach Autostrada-Polska zupełnie nowe modele maszyn budowlanych.

Odwiedzający targi będą mieli m.in. szansę zobaczyć niektóre z modeli nowych minikoparek i dużych ładowarek kołowych.

Wśród najnowszych minikoparek Hitachi znajdą się modele ZX18-3 i ZX27-3 oraz modele o krótkich ramionach skrętnych, w tym maszyny oznaczone symbolami ZX29U-3, ZX33U-3, ZX38U-3, ZX48U-3 oraz ZX52U-3. Będą one prezentowane łącznie z modelami dużych ładowarek kołowych, takich jak ZW330, ZW370 i ZW550.

Zaprojektowane do zastosowań przy drobnych pracach konstrukcyjnych w przestrzeni miejskiej, minikoparki Hitachi doskonale sprawdzają się na ograniczonych powierzchniach. Jednocześnie zastosowanie technologii Eco Zone sprawiło, że modele o krótkim obrysie poprzez mniejsze zużycie paliwa są przyjazne dla środowiska, co ma szczególne znaczenie podczas prac w miejscach gęsto zaludnionych.

„Najmniejsze spośród minikoparek Hitachi powstały z myślą o małych obciążeniach przy niewielkich pracach konstrukcyjno-projektowych” – mówi dyrektor handlowy firmy Tona, Piotr Zoszak – „Dodatkowo modele ZX18-3 i ZX27-3 mogą być z łatwością transportowane na pojazdach ciągniętych przez samochody osobowe. Warto podkreślić, że do prowadzenia minikoparek marki Hitachi uprawnia standardowe prawo jazdy kategorii B”.

Modele minikoparek o krótkich obrysach obudowy, takie jak ZX29U-3, ZX33U-3 i ZX38U-3 wyróżniają się automatyczną kontrolą prędkości i dodatkową, standardową dla tych modeli, przeciwwagą, co znacznie poprawia stabilność i chwytność tych maszyn.

Wyposażenie koparek ZX29U-3, ZX33U-3 i ZX38U-3 w relatywnie cichy, czterocylindrowy silnik oraz system hydrauliczny Hitachi High Performance Hydraulic System usprawniło przepływ oleju do silników i cylindrów olejowych, co w konsekwencji ulepszyło pracę maszyn.

Technologia Eco Zone została również zastosowana w największych z minikoparek oznaczonych symbolami ZX48U-3 oraz ZX52U-3. Te modele sprawdzają się szczególnie dobrze podczas drobnych rozbiórek oraz prac konstrukcyjnych na zamkniętych obszarach.


Ładowarka Hitachi ZW330
Fot. Hitachi

Jak wspomniano na początku, podczas targów zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą Hitachi dotyczącą dużych ładowarek kołowych. Modele ZW330, ZW370 i ZW550 są pierwszymi maszynami, które powstały w wyniku współpracy podjętej w 2008 r. między Hitachi Construction Machinery Co. Ltd., Kawasaki Heavy Industries Ltd. i TCM Corporation. Modele ZW wyposażone zostały w mechanizm kontrolujący moment obrotowy maszyny, co usprawniło pracę na nierównym terenie.
Unowocześnienie systemu kontroli trakcji, który dostosowuje moc silnika do warunków pracy to kolejna innowacja zastosowana w dużych ładowarkach kołowych Hitachi.


Ładowarka Hitachi ZW370
Fot. Hitachi


Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ