Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Sztaplarki Pezal Motor Devices

Ocena: 0
2292
Niewielkie gabaryty, maksymalna zwrotność i imponujące osiągi to cechy, które sprawiają, że rola wózków widłowych w przedsiębiorstwach stale rośnie. Od niedawna wózki widłowe ma w swej ofercie także gdańska spółka Pezal.

Wózek PFD25T3F-C490

Wózki widłowe są nieodłącznym elementem nie tylko magazynów i placów przeładunkowych, ale także coraz częściej można je spotkać na placach budowy. Te uniwersalne pojazdy doskonale spisują się bowiem także przy pracach remonotowo-budowlanych. Zwłaszcza, że wyposażone w koła do jazdy w terenie bez trudu radzą sobie w trudnych warunkach placu budowy. Dzięki swoim właściwościom pomogą nie tylko przy załadunku, bądź rozładunku materiałów budowlanych, ale także przy wykonywaniu prac związanych z transportem (poziomym i pionowym).

Firma Pezal wprowadziła na początek do sprzedaży trzy modele wózków serii FB i FD. Są to dwa modele napędzane silnikiem diesla (25 i 70) oraz wózek napędzany silnikiem elektrycznym (18). Produkowane na Dalekim Wschodzie pojazdy od wielu lat cieszą się doskonałą opinią użytkowników, a pochlebne recenzje zawdzięczają w równym stopniu nowoczesnym rozwiązaniom technicznym i materiałom użytym do ich produkcji, jak i rygorystycznym procedurom kontroli jakości. Wprowadzone przez Pezal do sprzedaży wózki charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa, łatwość i wygoda obsługi, co w połączeniu z nowoczesnym wyglądem sprawia, że te nowoczesne urządzenia zyskują zaufanie wielu krajowych i zagranicznych użytkowników. Niewątpliwym atutem są też ich osiągi. Model z silnikiem elektrycznym dysponuje blisko 1,5-tonowym udźwigiem, a maksymalna wysokość podnoszenia masztu to 3 m. Równie imponującymi parametrami charakteryzują się modele spalinowe 25 i 70: odpowiednio 2,5 i 7 t udźwigu, a wysokość podnoszenia masztu 3 m. Seria FB i FD to zaawansowane inżynieryjnie produkty, wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania, jak np. silnik połączony z pływającym pochłaniaczem wstrząsów, elastycznie podłączona oś skrętna, reduktor zapewniający zmniejszenie momentu skrętnego oraz amortyzowaną kabinę.


Wózek PFD70T3FC-S6S-T
Fot. Pezal


Sztaplarki wyposażone są dodatkowo w przesuw boczny wideł oraz pełny wolny skok. Wszystkie powyższe elementy znacznie poprawiają komfort pracy operatora, a tym samym wpływają na wyższą wydajność. Na wydajność wpływa także wyjątkowo szybkie tempo wznoszenia masztu oraz minimalny promień zawracania, który uzyskano poprzez redukcję rozmiarów pojazdu. Naturalnie wszystkie silniki, w które wyposażone są wózki spełniają normy emisji zanieczyszczeń EPA, także te wymagane w Unii Europejskiej.


Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy