Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane

System SIM do zabudowy pojazdów serwisowych

Ocena: 0
1622
Spółdzielnia Inwalidów Metalowiec od ponad 60 lat jest wiodącym na rynku producentem artykułów metalowych. Dokonana w 1993 roku analiza potrzeb zaowocowała opracowaniem przez biuro konstrukcyjne nowej grupy produktów. W ten sposób powstał System SIM – modułowy system wyposażania samochodów serwisowych i warsztatów.

Przykładowa zabudowa pickupa elementami Systemu SIM
Fot. SI Metalowiec


System SIM składa się z kilkuset elementów montażowych w pięciu wariantach szerokości – od 50 do 150 cm; czterech wariantach wysokości – od 27 do 69 cm; oraz trzech wariantach głębokości – od 26 do 46 cm. Sprawia to, iż jest bardzo plastyczny, każda wykonywana zabudowa jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb użytkownika. SI Metalowiec jest producentem wszystkich modułów wchodzących w skład systemu. Dbałość o każdy szczegół w procesie produkcji, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych przełożyły się na wysokie walory użytkowe systemu oraz jego dużą trwałość, jak i bezpieczeństwo osób obsługujących dany pojazd. System przeszedł pozytywnie Crash-test wykonywany na zlecenie zagranicznego odbiorcy. System SIM przez cały czas ulega rozwojowi. Reagując na rodzące się potrzeby, konstruktorzy SI Metalowiec wdrożyli nowe rozwiązania z aluminium, obniżające wagę o 40% i dodatkowo poszerzające funkcjonalne możliwości wyrobu.

System SIM zapewnia swojemu użytkownikowi idealny porządek w samochodzie, a co się z tym wiąże łatwy i zorganizowany dostęp do przewożonych detali oraz narzędzi. Samochód wyposażony w zabudowę umożliwia lepsze zabezpieczenie przewożonych ładunków przed przemieszczaniem się podczas jazdy oraz zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo podczas ewentualnej kolizji. System ułatwia wykonywanie czynności i wzrost efektywności przestrzeni ładunkowej samochodu nawet do 50% oraz dostosowanie konkretnej konfiguracji modułów do specyfiki wykonywanej pracy. Może być montowany na wszystkich pojazdach dostawczych i osobowych, nie jest systemem zamkniętym co oznacza, że może być redukowany lub poszerzany w zależności od potrzeb.

System SIM jest produktem polskim, jakością jednak mieści się wśród światowych liderów i jest porównywalny z produktami najlepszych firm europejskich. Odbiorcami systemu SIM (70% produkcji) są firmy z całej Europy. SI Metalowiec posiada przedstawicielstwo w Holandii, które zajmuje się obsługą licznych odbiorców na terenie Niemiec, Austrii, Francji, Szwajcarii i Holandii. Do użytkowników systemu należą m.in. zakłady energetyczne, zakłady gazownicze, przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji, wojsko polskie, straż pożarna, firmy zajmujące się serwisem wózków widłowych i maszyn budowlanych.

System SIM był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał wyróżnienie „Dobry Wyrób Merkury” na Międzynarodowych Targach Poznańskich „Domexpo Wiosna 96” oraz wyróżnienie „Dobry Wzór 96” nadane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. W 2000 roku zestaw modułowy Energetyk do zabudowy samochodów serwisowych został nagrodzony Złotym Medalem MTP na targach „Poznań Motor Show 2000”. Producent otrzymał również certyfikat „Wielkopolska Jakość” nadawany przez Wielkopolski Instytut Jakości, a w 2004 roku został laureatem konkursu „Europrodukt 2004” organizowanego pod patronatem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej.

SI Metalowiec posiada certyfikat Systemu Zapewnienia Jakości ISO 9001:2008 oraz znak GS, które są gwarancją wysokiej i stabilnej jakości wyrobów. 

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (203) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ