System SAT-DOG Flota

Ocena: 0
5564
System telematyczny GPS SAT-DOG Flota jest produkowany przez firmę Dest. Przeznaczony jest do lokalizacji, nadzoru oraz ochrony pojazdów i maszyn. Oferuje wiele funkcji oraz raportów niezbędnych do ekonomicznego i bezpiecznego wykorzystywania pojazdów flotowych.

Urządzenie SAT-DOG można zainstalować w każdym typie pojazdu, czy maszyny budowlanej
Fot. Dest

Głównym elementem systemu jest terminal instalowany w pojeździe lub maszynie. Dane z terminala są przekazywane za pośrednictwem GPRS do specjalnego serwera i udostępniane przez Internet. Lokalizacja pojazdów wraz z mapami, dostępna jest wprost z przeglądarki internetowej po wcześniejszej autoryzacji użytkownika. Dane na serwerze przechowywane są przez 180 dni.
System pozwala na otrzymywanie rozmaitych raportów zbiorczych, które można eksportować do Exela, Acrobata, profesjonalnych programów do zarządzania flotą lub automatycznie wysyłać pod wskazane adresy internetowe.

System SAT-DOG Flota umożliwia uzyskanie wielu informacji przydatnych w nadzorowaniu pracowników i zarządzaniu flotą, a także ocenie sposobu eksploatacji pojazdu i stylu jazdy kierowcy. Przy pomocy oprogramowania można uzyskać m.in. takie dane jak: przebieg aktualny i dzienny wg GPS i CAN-Bus, ilość motogodzin pracy (dla maszyn roboczych), prędkość i czas jazdy, obroty silnika, czas pracy silnika, napięcie akumulatora, konieczność wykonania przeglądu, temperatura z czterech stref.

Możliwe jest oczywiście uzyskanie szczegółowych danych odnośnie ilości zatankowanego paliwa, zawartości baku, zużycia oraz średniego spalania (l/100 km). Po zamontowaniu dodatkowego modułu możliwy jest nadzór nad paliwem w zaparkowanych pojazdach lub maszynach, a w przypadku kradzieży powiadamianie SMS-em właściciela.

Dane związane z paliwem opierają się na pomiarze z wykorzystaniem fabrycznego czujnika paliwa w baku. Dokładność odczytu jest zadowalająca dla pojazdów osobowych i dostawczych. W pojazdach ciężarowych i maszynach budowlanych SAT-DOG może odczytywać poziom z dodatkowej sondy paliwowej. W nowszych pojazdach ciężarowych możliwy jest odczyt poziomu paliwa oraz jego zużycia z szyny CAN-Bus.


System SAT-DOG Flota pozwala na stałą kontrolę ilości paliwa w baku, jego zużycia oraz „niekontrolowanych” ubytków. Wszystko przedstawiane jest w czytelnych tabelach
Rys. Dest

System umożliwia kontrolę przebiegu wg kół i GPS. Pozwala to wykrywać lub rozliczać przebiegi wykonywane na tzw. magnesie przy czujniku. W programie użytkownik może zaznaczyć na mapie siedziby odbiorców, a dodatkowa zakładka marketingowa umożliwia przeprowadzenie analizy, które pojazdy tam jeździły, kiedy i jak długo tam przebywały.

Odczyt poziomu paliwa jest możliwy z dokładnością do 10% objętości baku.Tankowania i ubytki wykrywane są w ciągu 50 sekund po uruchomieniu silnika, co pozwala na weryfikację przebiegu przy korzystaniu z kart paliwowych, oraz miejsc tankowań i wystąpienia ubytków.

System SAT-DOG uzyskał homologację Przemysłowego Instytutu Motoryzacji i posiada międzynarodowe homologacje wymagane w krajach Unii Europejskiej.

Forum Budowlane, nr 10 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ