Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Superelastyczne opony Continental

Ocena: 0
2093
Wymagania stawiane oponom pojazdów przemysłowych są bardzo zróżnicowane, zależne od rodzaju i wielkości pojazdów, ich wagi, rodzaju nawierzchni, temperatury otoczenia i innych warunków pracy. Continental jest jedynym w Europie producentem, który oferuje pełny wybór opon zaspokajających wszystkie wymagania dla każdego typu pojazdów przemysłowych. Continental jako jeden z największych na świecie koncernów oponiarskich prowadzi bardzo szeroki zakres prac badawczych nad nowymi technologiami i rozwiązaniami. Jest prekursorem w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w gamie opon przemysłowych. Jako pierwszy opracował oponą superelastyczną, montowaną na standardowych felgach do szybkiego montażu (tzw. oponę z SIT-em).
Opony Continental (od góry):  superelastyczne SC20 i CSEasy oraz radialna Conrad
Fot. Continental


Firma Continental, ze swojej bogatej oferty, do wózków widłowych poleca trzy opony: superelastyczną SC20, radialną Conrad oraz oponę CSEasy.

Superelastyczna opona Continental SC20 jest oponą nowej generacji. Charakteryzuje się 20% większą żywotnością w porównaniu do swojej poprzedniczki opony z bieżnikiem SC15 oraz bardzo niskimi oporami toczenia, dzięki czemu pozwala obniżyć zużycie paliwa o 5% oraz zredukować emisję CO2.

Bezdętkowa pneumatyczna opona radialna Conrad pozwala na uzyskanie większych przebiegów, nawet w trudnych warunkach. Do montażu tej opony można użyć pierścienia uszczelniającego TSR zapewniającego szczelne osadzenie opony na feldze bez konieczności stosowania dętki i ochraniacza.

Najnowszym produktem w ofercie jest superelastyczna opona CSEasy. CSEasy jest pierwszą oponą superelastyczną montowaną na felgę bez użycia prasy. Ten nowy system, eliminując prasę montażową, pozwala na wymianę opony bezpośrednio na pojeździe, przy wykorzystaniu standardowych narzędzi, przez co znacznie redukuje czas postoju urządzenia.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: