Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Środki smarne do maszyn

Ocena: 0
1879
Firma Fuchs założona w 1931 roku jest niezależnym producentem środków smarnych. Specjalizuje się i koncentruje wyłącznie na tym segmencie. Dostarcza wszechstronne, oszczędzające energię i przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązania. Wyroby mają dopuszczenia i rekomendacje znanych producentów silników, pojazdów i maszyn budowlanych.

Fot. Fuchs

Fuchs zajmuje się produkcją olei silnikowych, przekładniowych, hydraulicznych oraz smarów. Produkty przeznaczone są do stosowania w maszynach budowlanych i pojazdach użytkowych pracujących w trudnych warunkach. W zasadzie każdy producent, serwis czy użytkownik znajdzie odpowiedni do danej maszyny środek smarny. A jest z czego wybierać. W katalogu tego producenta znajduje się ponad 60 pozycji do profesjonalnych zastosowań.

Większość stanowią oleje silnikowe. Warto zwrócić uwagę na dwa wybrane – Titan Cargo Maxx SAE 10W-40 i Titan Truck Plus SAE 15W-40. Pierwszy to produkt syntetyczny, ograniczający zużycie paliwa. Przeznaczony jest smarowania mocno obciążonych silników diesla z turbodoładowaniem i układem oczyszczania spalin. Produkt ma rekomendację m.in. firmy Cummins. Posiada dopuszczenia: Deutz, Mack, MAN, MB, MTU, Renault, Voith, Volvo.

 Titan Truck Plus SAE 15W-40 to olej typu SHPD do stosowania również w mocno obciążonych, turbodoładowanych silnikach diesla wykorzystywanych w pojazdach użytkowych. Rekomendowany jest m.in. przez: Allison, Case, CAT, Cummins, Iveco. Posiada dopuszczenia: Cummins, Deutz, Mack, MAN, MB, MTU, Renault, Volvo.

Przedstawicielem  bogatej gamy środków do smarowania przekładni  jest Titan Supergear SAE 80W-90. Jest to uniwersalny, wielosezonowy olej zalecany do przekładni głównych i przekładni manualnych. Dysponuje dopuszczeniami MAN i ZF.

Wśród piętnastu rodzajów smarów marki Fuchs o różnym specjalistycznym przeznaczeniu znajduje się m.in. Renolit LX-EP 2. Jest to wielofunkcyjny smar wysokotemperaturowy z dodatkami EP. Charakteryzuje się antykorozyjnym działaniem, jest odporny na starzenie i ma doskonałą przyczepność. Zakres temperaturowy stosowania tego smaru zawiera się w przedziale od –30°C do +150°C.

Firma Fuchs oferuje również produkty biodegradowalne. W „zielonej linii” znalazły się oleje silnikowe, przekładniowe, hydrauliczne i oczywiście smary.

Wszystkie środki smarne eksploatowane w maszynach budowlanych poddawane są ogromnym obciążeniom. Duże znaczenie ma więc bieżąca kontrola podstawowych parametrów zastosowanych olejów hydraulicznych, przekładniowych czy silnikowych, która pozwala na zoptymalizowanie serwisu, a także zapobiega przedwczesnemu zużyciu maszyny.


Fot. Fuchs

Firma Fuchs w ramach Total Fluid Management monitoruje własności środków smarnych i całościowe zarządzanie gospodarką smarną swoich kontrahentów. Działania te oparte na rzetelnych badaniach laboratoryjnych przyczyniają się do znaczących oszczędności podczas codziennej eksploatacji maszyn. Dodatkowo Fuchs prowadzi doradztwo i pomaga we właściwym doborze odpowiednich środków smarnych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (190) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: