Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Specjalistyczny osprzęt Kinshofer

Ocena: 0
2159
Od 2012 roku na polskim rynku dostępny jest specjalistyczny osprzęt firmy Kinshofer. Wyłącznym dystrybutorem tej marki jest ADMB Polska. Szeroka gama produktów dedykowana jest zwłaszcza do minikoparek, koparkoładowarek i koparek.

Szczegóły budowy głowicy bezobsługowej HPXdrive
Fot. ADMB


W programie produkcyjnym firmy Kinshofer znajduje się blisko 5000 pozycji osprzętu w tym m.in. różnego rodzaju chwytaki, nożyce do złomu i wyburzeń oraz łyżki do rozładunku kruszywa i materiałów sypkich. W ostatnim czasie do oferty trafiły tiltrotatory – głowice wychylno-obrotowe serii NOX2 z urządzeniem do szybkiej wymiany, napędy wychylne oraz osprzęt wykorzystywany przy budowie dróg kolejowych.

Warto także zwrócić uwagę na rewolucyjne rozwiązanie, jakim jest bezobsługowy system HPXdrive. Ponadto na duże uznanie zasługuje stosowany w nożycach wyburzeniowych nowoczesny mocny siłownik Dema Power System, dzięki któremu cykl otwieranie/zamykanie szczęk trwa jedynie  2,0/2,3 s.

Chwytaki Kinshofer produkowane są z najwyższej jakości materiałów, m.in. blach trudnościeralnych HB 500 na lemiesze i ściany chwytaków do przeładunku, czy kute końcówki chwytaków do złomu o bardzo dużej odporności na ścieranie, co wydłuża czas ich eksploatacji. Systemy HPX oraz NOX2 dzięki unikalnej konstrukcji chronione są przed działaniem czynników zewnętrznych co przedłuża okres ich eksploatacji.


Głowica wychylno-obrotowa NOX2
Fot. ADMB


Chwytak z wymiennymi szczękami typu C serii VE

Fot. ADMBNożyce wyburzeniowe MQP z siłownikiem Dema Power System
Fot. ADMB


Zastosowanie szczelnego systemu otwierania/zamykania bez siłowników daje możliwość pracy w trudnych warunkach, jak środowiska zapylone czy woda.

System wymiany szczęk w chwytakach HPX oraz chwytakach typu C serii VE umożliwia ich przezbrajanie do aktualnych potrzeb (np. kopanie rowów o różnych szerokościach, fundamentów,  studni; przenoszenie drewna, rur, podkładów kolejowych, kamieni). Dzięki temu kupując tylko same szczęki, a nie cały chwytak, można znacznie rozszerzyć zakres wykonywanych prac.

Osprzęt Kinshofer przeznaczony jest do maszyn o masie operacyjnej od 1 do 100 t. Dobierany jest odpowiednio do wagi i parametrów danej maszyny. Sposób połączenia urządzeń jest zawsze rozwiązywany indywidualnie.

Wszystkie nowe produkty Kinshofer objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta. Firma ADMB zapewnia pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także „od ręki” większość najbardziej zużywających się elementów z magazynu w Polsce. 

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (212) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: