Specjalista od części do silników

Ocena: 0
3807
Od początku istnienia firma BSL Truck zajmuje się doborem i dostarczaniem części do wszystkich rodzajów silników spalinowych i skrzyń biegów. Jej specjalnością są turbosprężarki, a od 4 lat „oczkiem w głowie” części zamienne do maszyn budowlanych Volvo.

Fot. BSL Truck

W 1995 r. firma BSL Truck nawiązała ścisłą współpracę z firmą Kolbenschmidt. Jest to jeden z największych światowych producentów części układu korbowo-tłokowego do silników spalinowych. Posiada w ofercie: tłoki, tuleje, panewki, wały korbowe, zawory, itp. Produkty tej firmy jako pierwszomontażowego producenta, można odnaleźć m.in. w silnikach Deutz, Mercedes czy Volvo.

Kolejne lata rozwoju BSL Truck, to umowy z kolejnymi producentami pierwszomontażowymi, w tym: BF Germany, Federal Mogul, Goetze, Glyco, Mahle, Clevite, Victor Reinz. Oferta tych firm jest bardzo szeroka i obejmuje: bloki, głowice, wały korbowe, wałki rozrządu, tłoki, tuleje, panewki, korbowody, zawory, uszczelki. Tak szeroka współpraca pozwala realizować dostawy części niezbędnych do remontów silników używanych w maszynach budowlanych i drogowych, znanych światowych producentów, w tym przede wszystkim: Caterpillar, Cummins, Deutz, I.H.C. CASE, JCB, Komatsu, MWM, Perkins, Volvo Penta, Hitachi, Liebherr.

Potrzeba zwiększenia mocy i wydajności maszyn budowlanych wiąże się nieodzownie z wdrożeniem silników turbodoładowanych. Od początków działalności BSL Truck wychodził naprzeciw zapotrzebowaniom rynku na te właśnie elementy wyposażenia silników diesla. W zasadzie turbosprężarki były podstawowym i niezwykle ważnym asortymentem w ofercie. Jest on stale poszerzany o kolejnych producentów, jak i pozycje z ich oferty. Obecnie BSL Truck może poszczycić się najszerszą gamą turbosprężarek w kraju. Jest oficjalnym dystrybutorem trzech największych producentów turbin na świecie. Oferuje w ciągłej sprzedaży: nowe kompletne turbosprężarki, wkłady do turbosprężarek, zestawy naprawcze. Dysponuje pełną gamą turbosprężarek takich producentów, jak: Holset, KKK, Schwitzer, Garrett. Oferowane turbosprężarki znajdują zastosowanie w szerokiej gamie maszyn oraz silników stacjonarnych: Caterpillar, Cummins, Deutz, I.H.C. CASE, JCB, Komatsu, MWM, Perkins, Volvo Penta, Hitachi, Liebherr.


Fot. BSL Truck

Od ponad 4 lat BSL Truck jest nieautoryzowanym i jednym z większych w kraju dystrybutorów części zamiennych do maszyn budowlanych Volvo BM. Za główny cel stawia sobie takie przygotowanie oferty, aby obejmowała jak najszerszą gamę produktów Volvo BM oraz zaspokajała potrzeby ich użytkowników. Dla najbardziej popularnych modeli maszyn utrzymuje obszerne stany magazynowe, co pozwala na szybką realizację zamówień i skraca do minimum czas przestoju. Oferta dotyczy zarówno części oryginalnych, jak również produkowanych przez czołową szwedzką firmę SLP.

Zespoły napędowe od zawsze stanowiły znaczne wyzwanie zarówno dla konstruktorów maszyn i pojazdów budowlanych, jak i dla samych producentów części. Firma BSL Truck, jak w każdej dziedzinie, także tutaj nawiązała współpracę z wiodącymi i cenionymi producentami skrzyń biegów i mostów napędowych. Bazując na doświadczeniach wyniesionych w tym zakresie z pojazdów ciężarowych, od pewnego czasu wdraża z powodzeniem ten asortyment również w dziedzinie maszyn budowlanych. W ofercie ma również części oraz podzespoły do skrzyń biegów i mostów produkcji ZF.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (184) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ