Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Sklejka szalunkowa z Piszu

Ocena: 0
3974
Sklejka-Pisz S.A. od ponad 60 lat zajmuje się produkcją sklejki w najrozmaitszych formach. Roczna zdolność produkcyjna na poziomie 60 tys. m3 sprawia, że jest to największa fabryka sklejek w Polsce. W ofercie ma również sklejki szalunkowe.

Fot. Sklejka-Pisz

Do wprowadzenia na rynek sklejki szalunkowej skłoniły Sklejkę-Pisz trendy panujące w budownictwie, związane z zastosowaniem sklejek pokrytych filmami do wszelkiego rodzaju prac szalunkowych. Firma była pierwszym na rynku polskim producentem sklejek szalunkowych. Zarówno wielkie firmy deweloperskie, jak i inwestorzy indywidualni używają sklejek szalunkowych ze względu na ich doskonałe właściwości użytkowe i możliwość wielokrotnego wykorzystania. Swoją renomę zawdzięczają takim cechom, jak wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wilgoć, podwyższoną temperaturę oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednym z głównych odbiorców sklejek szalunkowych są producenci systemów form do zalewania betonem oraz form do produkcji prefabrykatów budowlanych.

Sklejki szalunkowe od zwykłych sklejek różnią się wykończeniem powierzchni. Otrzymywane są przez naprasowanie na liściastą sklejkę specjalnego papieru zaimpregnowanego żywicą – zwanego filmem. Używane są do tego celu filmy fenolowe i filmy melaminowe w zależności od rodzaju żywicy, jaką zaimpregnowany jest papier. Proces naprasowania odbywa się pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, dzięki czemu żywica z filmu przenikając do płyty bazowej daje w efekcie powierzchnię o nowych właściwościach użytkowych. Filmy fenolowe stosuje się zwykle na sklejki wodoodporne, natomiast melaminowe również na sklejki suchotrwałe i wodoodporne z jasną spoiną.

Sklejki szalunkowe oferowane przez Sklejkę-Pisz dostępne są w formatach standardowych: 1250x2500, 1500x2500, 1500x3000 mm, a także innych po wcześniejszym uzgodnieniu. Grubość sklejki pokrytej filmami fenolowymi wynosi 6,5–35 mm, a sklejek z filmami melaminowymi 10–35 mm.

Sklejki szalunkowe występują w wykonaniu gładkim. Dostępne są również sklejki z odciskiem siatki (jednostronnym lub dwustronnym), wykorzytywane w budownictwie głównie w rusztowaniach wielokrotnego użytku i jako wszelkiego rodzaju podesty.

Dodatkowo producent oferuje możliwość: zabezpieczenia boków sklejki wodoodporną farbą akrylowo-lateksową, cięcie na mniejsze formaty, obróbkę krawędzi prostą i profilową, wiercenie otworów, frezowanie rowków – w centrach obróbczych CNC, obróbkę krawędzi na wpust – wypust.

Sklejka-Pisz od 2002 roku posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001. Jednocześnie prowadziła prace nad wdrożeniem Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Ich ukoronowaniem był audyt certyfikacyjny przeprowadzony w czerwcu 2005 roku, zakończony przyznaniem certyfikatów świadczących o stosowaniu przez firmę Zintegrowanego Systemu Zarządzania: jakością ISO 9001, ochroną środowiska ISO 14001 oraz bezpieczeństwem i higieną pracy PN-N 18001.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (179) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ