Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Silniki Kipor

Ocena: 0
3118
W ofercie firmy Pezal czołową pozycję handlową stanowią markowe silniki Kipor. Są to zarówno silniki zasilane benzyną, jak i olejem napędowym, jedno- i wielocylindrowe, wolnossące i turbodoładowane, chłodzone powietrzem i cieczą. Dostępne są jednostki o mocy od 1,47 do 85,5 kW. W ich konstrukcji można stosować różne rodzaje wałków napędowych: cylindryczne, stożkowe, gwintowane oraz z wyprowadzeniem mocy z wałka rozrządu. Silniki mogą być uruchamiane ręcznie lub elektrycznie.

Jednocylindrowy, silnik benzynowy KG200
Fot. Pezal


W modelach KG160 i KG200 oraz KM170, 178 i 186 można stosować też mokre filtry powietrza (jest to ważne, w przypadku silników stosowanych w zagęszczarkach i piłach).

Każdy z oferowanych silników ma kompatybilną, zwartą budowę i jest wyposażony w kompletny osprzęt pozwalający na dostosowanie go do wszelkiego rodzaju potrzeb. Może pracować jako całkowicie samodzielna jednostka napędowa lub zespolona z inną maszyną taką jak: agregat prądotwórczy, motopompa, zagęszczarka, piła do betonu i asfaltu, walec, zacieraczka do betonu, myjka ciśnieniowa, odśnieżarka, zamiatarka, kosiarka, taczka samojezdna, traktor ogrodniczy, skoczek, listwa wibrująca i wieloma innymi urządzeniami.


Sześciocylindrowy, silnik diesla KD6105 – stosowany między innymi w agregatach Kipor
Fot. Pezal


Wielocylindrowe silniki napędzane olejem napędowym, chłodzone cieczą z turbodoładowaniem są najczęściej stosowane w agregatach prądotwórczych o średniej mocy oraz w niektórych maszynach budowlanych takich jak: wózki widłowe, koparki, ładowarki i inne.

27-letnie doświadczenie firmy Pezal w serwisie urządzeń i pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi daje gwarancję profesionalnej obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej oferowanych silników.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ