Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Samochodowe żurawie przeładunkowe

Ocena: 0
6265
Te niepozorne, mogłoby się wydawać urządzenia, są źródłem wielu korzyści. Samochodowe żurawie przeładunkowe, będące tematem poniższego artykułu dają przede wszystkim niezależność od zewnętrznych środków rozładunkowych.

Żuraw Fassi F660XP „w akcji”
Fot. Fassi

Fassi
Żurawie pod marką Fassi są produkowane już od przeszło 45 lat przez korporację Fassi Gru SpA. Cała produkcja skupiona jest na terenie północnych Włoch, gdzie wytwarzane jest ok. 95% elementów z jakich składa się żuraw. Pozostałe komponenty pochodzą od czołowych europejskich producentów, takich jak Danfoss, Rexroth, Brevini czy Scanreco.

Mnogość modeli i opcji sprawia, że żurawie Fassi, są urządzeniami uniwersalnymi. Najczęściej wybierają go składy budowlane, umożliwia im to dowóz towaru do odbiorcy wraz z rozładunkiem na wskazane miejsce czy firmy budowlane, dla których żuraw jest nieocenionym sprzymierzeńcem przy wielu pracach na terenie budowy i poza nią.


Żuraw Fassi F110C
Fot. Fassi

Wiele różnorakich zastosowań sprawia, iż trudno jest wymienić wszystkie. Szeroki wachlarz udźwigów oraz opcje takie jak wciągarki hydrauliczne, sterowanie radiowe, JIB – tzw. bociany, kosze i platformy osobowe, dodatkowe funkcje hydrauliczne umożliwiające podłączenie osprzętu hydraulicznego sprawiają, że każdy znajdzie rozwiązanie dopasowanie do swoich potrzeb.

Dzięki oddziałom handlowym w całej Polsce firma Hewea jest w stanie dotrzeć do każdego zainteresowanego i pomóc w doborze optymalnego urządzenia. Liczne stacje serwisowe oferują profesjonalną obsługę nie tylko w okresie gwarancyjnym.

Hiab
Hiab jest światowym liderem rynku w dziedzinie rozwiązań załadunkowych do montażu na podwoziach samochodów ciężarowych.

Żurawie załadunkowe Hiab umożliwiają załadunek i rozładunek wszelkiego rodzaju materiałów – o wielkich i małych gabarytach, lekkich i ciężkich oraz wykonywanie tych prac z zastosowaniem różnorakiego osprzętu.


Żuraw Hiab XS 122BS-2
Fot. Hiab

Oferowany aktualnie przez Hiaba szeroki asortyment żurawi obejmuje ponad 100 różnych modeli o zakresie momentów udźwigu od 0,8 do ponad 90 tm.

Żurawie załadunkowe Hiab wyposażone w bocianka umożliwiają dokładne ustawienie materiałów i dostarczenie ich do miejsc położonych na bardzo dużych wysokościach.

Hiab poza sprzedażą żurawi oferuje również obsługę techniczną i konserwacyjną, gwarancje, dostawy części zamiennych, szkolenia oraz montaż na pojazdach.


Żuraw Hiab serii XS podczas rozładunku palet z wełną mineralną
Fot. Hiab

Żurawie Hiab spełniają, a nawet przewyższają, wymagania nowej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Nowa Dyrektywa Maszynowa obowiązująca od 29 grudnia 2009 nakłada wysokie wymagania na kontrolę stateczności i bezpieczeństwo. Wprowadzając w życie nową Dyrektywę Maszynową, firma Hiab wyposażyła produkowane przez siebie żurawie w szereg nowych funkcji korzystnych, zwłaszcza z punktu widzenia bezpieczeństwa i wydajności. Dyrektywa obowiązuje wszystkie firmy, które umieszczają znak CE na swoich produktach w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

HMF
Duński producent żurawi HMF za sprawą swojego polskiego przedstawiciela – firmy HMF Polska Sp. z o.o. jest obecny na polskim rynku od ponad 10 lat. Nowe modele żurawi, specjalistyczne rozwiązania, rozbudowana sieć serwisów i profesjonalne wsparcie techniczne to czynniki, które wpływają na nieustanny wzrost sprzedaży urządzeń HMF w Polsce.


Żuraw HMF 1810-K3 z platformą roboczą oraz konsolą demontowalną
Fot. HMF

Początek 2010 roku, pomimo marazmu na rynku związanego z przedłużającą się zimą, był dla firmy udany. Wydano największy dostępny w swojej gamie żuraw dla firmy z branży energetycznej: żuraw THOR-K8 z modułem Fly-Jib w wersji K4 o całkowitym wysięgu 29,5 m i udźwigu na takim wysięgu 800 kg. Dodatkowo, żuraw został certyfikowany do pracy z koszem 2-osobowym, jest zabudowany wywrotką 3-stronną KH-kipper, wyposażony we wciągarkę czołową, łyżkę o pojemności 650 l oraz wiertnicę o średnicy 600 mm. Wszystko to daje niezwykle specjalistyczny, a zarazem uniwersalny pojazd zarówno dla branży energetycznej, jak i budowlanej. Kompletny pojazd będzie można obejrzeć na nadchodzących targach Autostrada-Polska w Kielcach.


Żuraw HMF THOR-K8 + Fly-Jib 1200-K4. Wyposażenie: wyciągarka czołowa o sile uciągu 22650 kg, wciągarka na żurawiu, kosz 2-osobowy, łyżka 650 l, świder o średnicy 600 mm
Fot. HMF

Znane już czytelnikom „Forum Budowlanego” rozwiązanie – żuraw na konsoli demontowalnej – znalazło kolejnego zainteresowanego. Tym razem wspólnie z firmą Scania Polska oraz producentem zabudów Skibicki powstał pojazd budowlany z żurawiem HMF 1810-K3 sterowanym z poziomu platformy, zamontowanym na demontowalnej konsoli. Umożliwia to uzyskanie dodatkowej ładowności pojazdu w przypadku, gdy żuraw nie jest wykorzystywany, ponad to otwiera możliwość wywrotu na tył pojazdu. Operacja od/podpięcia konsoli jest niezwykle łatwa i szybka (zajmuje ok. 8–10 minut).

Na tegorocznych targach Autostrada-Polska (teren zewnętrzny, stoisko nr Z105) firma HMF Polska zaprezentuje najnowsze modele żurawi HMF zamontowane na naczepie demonstracyjnej. Będzie tam można uzyskać także wszelkie informacje dotyczące aktualnej gamy produktów HMF. Kilka gotowych pojazdów zostanie zaprezentowanych na stoiskach partnerów HMF również wystawiających się na tych targach.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ