Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Ringer - sklejka Elephant

Ocena: 0
4349
Poszycia deskowaniowe.

Sklejkę Elephant zastosowano m.in. w szalunkach Master
Fot. Ringer


Kupno dobrego jakościowo szalunku, to wbrew pozorom opłacalny interes również dla firm wykonawczych. Okazuje się, że korzystniejsze jest zakupienie nowego, dobrego jakościowo sprzętu niż dzierżawienie używanego. Jak to się dzieje? Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

Szalunek szalunkowi nie jest równy. Częścią składową każdej płyty szalunkowej jest rama i sklejka. Ramy mogą być stalowe i aluminiowe, a sklejki... To właśnie jakość sklejki często decyduje o efektach pracy i powierzchni betonu uzyskanej po zdjęciu szalunku. Powierzchnia pełna nierówności i dziur oznacza dodatkowe nakłady pracy i materiałów, aby ją wygładzić. Sklejka jest kluczem otwierającym drzwi do sprzedaży. Ringer nie eksperymentuje ze sklejką, korzysta tylko z oryginalnej sklejki fińskiej produkcji. Finlandia jest krajem wiodącym, jeśli chodzi o produkcję sklejek.


Sklejka szalunkowa Elephant
Fot. Ringer

Firma Ringer ma w swojej ofercie różne typy sklejek – od tych standardowych z drewna, z odpowiednią powłoką, poprzez sklejki Elephant – z dodatkowym płaszczem plastycznym, aż do zupełnej nowości na rynku, jaką jest obecnie testowana sklejka plastikowa. Ze względu na bardzo dobrą jakość, przystępną cenę i długi okres użytkowania największą popularnością cieszą się obecnie sklejki Elephant. Są one wykorzystywane przez firmę Ringer zarówno do aluminiowego, jak i stalowego systemu szalunków Master. Sklejki te są wyjątkowo mocne. Praktyka na budowie wykazała, że można je użytkować trzy razy dłużej niż standardowe sklejki. Mimo twardości, można w nie wbijać gwoździe i co najważniejsze – nie ma odprysków, które odbijają się później w betonie, co sprawia, że jakość uzyskanego betonu jest wysoka. Sklejkę Elephant łatwo się czyści, również mechanicznie. Wysokiej jakości blat drewniany przenosząc duże naprężenia i parcie betonu, nie odkształca się. Sklejki Elephant są odporne na wysokie temperatury i wpływy atmosferyczne. Dzięki temu nie nasiąkają wodą i nie rozwarstwiają się, co jest szczególnie ważne na placu budowy.


Przekrój sklejki Elephant
Fot. Ringer

Pomijając walory techniczne, sklejki Elephant mają nowoczesny wygląd i rzucają się w oczy, co nie jest bez znaczenia z marketingowego punktu widzenia. Są po prostu rozpoznawalne.

Nic więc dziwnego, że jakość, potwierdzona certyfikatem ISO ISO 9001:2000, przystępna cena i możliwość leasingu, oferowane przez Ringer’a sprawiają, że firma z sukcesem prowadzi sprzedaż szalunków, nawet w okresie pogorszonej koniunktury.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (180) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ