Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Przecinarki jezdne Sharky

Ocena: 0
2491
Aries Power Equipment Sp. z o.o. jest generalnym przedstawicielem koncernu Honda Motor Co. Ltd. w Polsce. Dostarcza na nasz rynek m.in. agregaty prądotwórcze i maszyny budowlane tej renomowanej japońskiej marki. Niemal od początku działalności produkuje również zagęszczarki oraz przecinarki, bazując na znanych z jakości silnikach przemysłowych Honda.

Przecinarka Sharky w czasie pracy
Fot. Aries Power Equipment


Aries Power Equipment oferuje szeroką gamę przecinarek do nawierzchni o różnych średnicach tarcz do 500 mm i głębokościach cięcia do 180 mm, wyposażonych w silniki o mocy od 4,8 do 11 KM.

Obecnie firma produkuje trzy modele przecinarek: Sharky 350, Sharky 400 oraz Sharky 500. Wszystkie wyposażone są w zbiorniki na chłodziwo, systemy płynnej regulacji głębokości cięcia oraz trójkołowy wózek zapewniający płynną i wydajną pracę maszyny. Dodatkowo modele Sharky 400 i 500 wyposażone są we wskaźnik głębokości cięcia, co znacznie usprawnia pracę operatora.

Sharky 350 to lekka przecinarka drogowa, przeznaczona do cięcia różnorodnych nawierzchni twardych. Optymalnie dobrane parametry maszyny chronią tarczę przed przyspieszonym zużyciem, a także pozwalają zoptymalizować wydajność cięcia.Przecinarki produkcji Aries Power Equipment Sharky 350 i Sharky 400
Fot. Aries Power Equipment


Sharky 351 to wzmocniona wersja maszyny Sharky 350 wyposażona w mocniejszy silnik o pojemności
200 cm3, co znacznie poprawia parametry oraz zwiększa wydajność cięcia.

Z kolei model Sharky 400 jest uniwersalną przecinarką drogową, służącą zarówno do głębokich cięć dylatacyjnych, jak i do drobnych prac wykończeniowych i naprawczych.

Sharky 500 to duża przecinarka drogowa, przewidziana do ciężkich prac związanych z cięciem dylatacji. Wykorzystanie silnika o dużej mocy – 11 KM – pozwala wykonywać szerokie cięcia przy zastosowaniu dwóch tarcz jednocześnie.

Stosowanie nowoczesnych czterosuwowych silników Honda wpływa korzystnie na koszty eksploatacji maszyn. Silniki te charakteryzują się bowiem najniższym zużyciem paliwa w swojej klasie, a okresy międzyprzeglądowe wydłużono do 100 mtg. Silniki spełniają rygorystyczne normy emisji spalin oraz głośności: europejskie EU oraz amerykańskie CARB i EPA. Wszystkie mają certyfikaty jakości ISO 9000.


Szczegóły konstrukcyjne: zbiornik na chłodziwo i wskaźnik głębokości cięcia
Fot. Aries Power Equipment


Dystrybucja opisywanych maszyn odbywa się przez sieć autoryzowanych punktów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju. Ich pełna lista znajduje się na stronie internetowej firmy. Obecnie działa 200 takich punktów, prowadzących także obsługę posprzedażową.

Przecinarki objęte są 12-miesięczną gwarancją. Do dyspozycji użytkowników pozostaje sieć serwisowa – ok. 100 punktów usytuowanych na terenie całego kraju, gdzie można zrobić przegląd oraz nabyć części zamienne. Coraz chętniej użytkownicy korzystają także z możliwości dokonywania zakupów części zamiennych do silników i maszyn w sklepie internetowym prowadzonym przez Aries Power Equipment.


Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: