Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Profesjonalne drabiny przegubowe dla budownictwa

Ocena: 0
1311

Fachowcy z branży remontowo-budowlanej potrzebują na co dzień sprawdzonych rozwiązań. Pośpiech, częsty transport oraz różnorodność prac, wykonywanych niejednokrotnie na wysokości i w niesprzyjających warunkach, wymagają wykorzystania wysoce profesjonalnego sprzętu. Z takimi wymaganiami doskonale poradzą sobie aluminiowe drabiny przegubowe - jeden lekki element, a funkcji może pełnić naprawdę wiele.

Drabina przegubowa to sprzęt, który za swoją budowę oraz różnorodność konfiguracji doceniany jest szczególnie przez ekipy remontowo-budowlane. Ta lekka konstrukcja - jak sama nazwa wskazuje - została oparta na systemie przegubów, dzięki którym możemy ‘łamać’ drabinę, uzyskując różne jej ustawienia.

Wielofunkcyjność gwarancją udanych prac

Inwestorzy coraz częściej wymagają od ekip budowlanych kompleksowości i gotowości do wykonywania niemal wszystkich zadań związanych z budową czy remontem mieszkania - od malowania, przez prace instalacyjne, po układanie paneli oraz płyt gresowych. Tak mocne zróżnicowanie prac wymaga z kolei od fachowców korzystania z profesjonalnych, niezawodnych narzędzi. Zalicza się do nich z pewnością aluminiowa drabina przegubowa KRAUSE w wersji 4x3 szczeble z serii STABILO. Jakie są jej zalety? "|Przede wszystkim wielofunkcyjność. Może być wykorzystywana jako element przystawny (kiedy liczy się wysokość), drabina wolnostojąca (kiedy nie ma jej o co oprzeć), a nawet wygodny pomost roboczy (kiedy praca wymaga ciągłego, ale niewielkiego przemieszczania się, np. podczas malowania ścian) oraz uchwyt dystansowy (w trudno dostępnych miejscach przy występach dachu). Opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania (SpeedMatic) zapewnia niezwykle szybką i komfortową obsługę oraz możliwość zbudowania dowolnej konstrukcji, dzięki czemu dostęp do najtrudniej położonych miejsc pracy na wysokości okaże się łatwością" - odpowiada Marek Banach, ekspert firmy.

Schody na wysoki poziom bezpieczeństwa

Pokonywanie schodów to niemal codzienność w pracy ekip budowlanych. Co innego jednak po nich wchodzić, a co innego prowadzić prace na wysokości bezpośrednio nad nimi - tynkowanie oraz malowanie wysokich klatek schodowych może przysporzyć fachowcom nie lada problemów. Jak sobie z nimi poradzić? "Wybierając profesjonalną przegubową drabinę teleskopową KRAUSE z czterema regulowanymi nogami. Zintegrowany Tele System pozwala z łatwością dostosowywać długość każdej nogi do indywidualnych wymagań, dzięki czemu drabinę z powodzeniem i niezwykle stabilnie ustawimy na krętych schodach" - zapewnia ekspert producenta. Co więcej, model ten może być wykorzystany jako dwie drabiny wolnostojące, a w połączeniu z Systemem TeleBoard, pełnić funkcję pomostu roboczego.

Lekka, aluminiowa konstrukcja łatwa w transporcie

Ciągłe przemieszczanie się jest wpisane w pracę członków ekip remontowych i budowlanych: elektryków, malarzy, instalatorów czy glazurników. Nieodłącznym ich towarzyszem staje się więc samochód, który pomieścić ma pokaźny zestaw niezbędnych narzędzi oraz obowiązkowo drabinę, bez której niemożliwe jest prowadzenie bezpiecznych prac na wysokości. Tylko jak zrobić to zwykłą osobówką lub co najwyżej niewielkich rozmiarów autem dostawczym, którym zazwyczaj dysponują ekipy remontowe? To proste - wybierając drabiny przegubowe. Gwarantująca wysokość roboczą bliską 4,4 m, drabina uniwersalna KRAUSE z serii STABILO Professional w wersji 4x3 szczeble pozwala złożyć się do długości zaledwie ok. 1 m, przez co jej transport (ale także przechowywanie) nie sprawia żadnych problemów. Jeśli dodamy do tego wyjątkowo niską wagę urządzenia wykonanego z wytrzymałego aluminium, dostajemy produkt odpowiadający na potrzeby najbardziej wymagającego profesjonalisty.

Stabilność wpisana w nazwę

Zadania stawiane przed wykonawcami robót budowlanych, elektrycznych czy instalatorskich nierzadko wymagają od nich ponadprzeciętnej zręczności i akrobatycznych wręcz umiejętności. Dotrzymać im kroku mogą tylko wyjątkowo bezpieczne i wytrzymałe urządzenia przeznaczone do prac na wysokości, które wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami. "W tym miejscu warto zwrócić uwagę, na normę PN EN 131, która została wprowadzona na początku tego roku. Mówi ona, że wszystkie drabiny wykorzystywane jako przestawne, których długość przekracza 3m, powinny być wyposażone w odpowiedni stabilizator. Zapis ten dotyczy zatem także drabin przegubowych, które często wykorzystywane są właśnie jako element przystawny, np. drabina przegubowa Combi z serii STABILO. Podczas zakupu modeli dłuższych niż 3 m warto więc wybierać te, które wyposażone są na stałe w stabilizator. Będzie on gwarancją nie tylko bezpieczeństwa, ale i pracy zgodnej z przepisami" - przestrzega ekspert KRAUSE.

Rynek firm remontowych jest niezwykle konkurencyjny, dlatego warto postawić na profesjonalistów nie tylko w zakresie wykonywanych prac, ale i sprzętu.

Źródło i zdjęcia: Krause

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: