Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Pompa Everdigm pracuje w Ełku

Ocena: 0
2257
Firma Polmix–AST jest znanym dostawcą pomp do betonu marki Everdigm. Jednym z wielu zadowolonych właścicieli takiej pompy jest od 2007 roku przedsiębiorstwo Prefabet Ełk, które krótko przedstawiamy w poniższym artykule.

Samochodowa pompa do betonu Daewoo-Everdigm HCP 36 4RX-2114 należąca do firmy Prefabet Ełk
Fot. Polmix-AST

Prefabet Ełk Sp. z o.o. w Ełku, rozpoczęła działalność od 20 stycznia 1997 roku. Zakład, który kupiła wymagał ogromnych nakładów inwestycyjnych. W chwili rozruchu produkowano tylko kilka prefabrykatów betonowych dziennie. W dniu dzisiejszym są to setki elementów wytwarzanych w ciągu jednego dnia przy zatrudnieniu wynoszącym 129 osób. Ten stan rzeczy firma zawdzięcza przede wszystkim determinacji załogi, inwestycjom w maszyny i urządzenia produkcyjne, remontom oraz ciągłemu doskonaleniu kadry.

Obecnie Prefabet Ełk produkuje elementy dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, drogownictwa, sieci kanalizacyjnych, elementy z betonu architektonicznego, beton towarowy (w tym na bazie bazaltów), drogowo-mostowy i hydrotechniczny. W ciągu ostatnich lat wyroby te trafiły na budowy osiedli mieszkaniowych na terenie Ełku, Białegostoku, Warszawy, Olsztyna, Augustowa, Grajewa, Giżycka, Suwałk i wielu innych miejscowości. Wśród kontraktów przemysłowych można wymienić chociażby obiekty na terenie Ełckiej Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, budowę zakładu Pfleiderer w Grajewie, British American Tabaco w Augustowie, Kofola w Kutnie itp. Firma dostarczała prefabrykaty i beton na szereg inwestycji użyteczności publicznej, jak Szpital Miejski w Ełku, liczne szkoły i sale gimnastyczne oraz obiekty sportowe. Na portfolio Prefabetu Ełk składają się również inwestycje na drogach krajowych, lokalnych, gminnych, obwodnicach miast, uzbrojenia terenów miejskich i wiejskich oraz nowo powstałych terenów przemysłowych.

Jak wspomniano we wstępie Prefabet Ełk wykorzystuje w swojej pracy pompę do betonu zakupioną w firmie Polmix-AST.

„Samochodową pompę do betonu firmy Daewoo-Everdigm zabudowaną na podwoziu MAN, typ HCP 36 4RX-2114 kupiliśmy w Przedsiębiorstwie Usług Technicznych Polmix-AST w Gdańsku w 2007 roku. Oprócz wyposażenia standardowego nabyliśmy dodatkowo kompletny rurociąg z wężem, złączami i uszczelnieniem” – mówi Sławomir Dylewski, kierownik Działu Zbytu i Zaopatrzenia w Prefabet Ełk.

Jak się dowiedzieliśmy o wyborze i zakupie pompy Daewoo–Everdigm HCP 36 (z kilku przedstawionych ofert) zdecydowały m.in. parametry techniczne tj. wydajność, ciśnienie, zasięg, a także dogodny termin realizacji i warunki płatności.

„Współpracę z firmą Polmix-AST w Gdańsku rozpoczęliśmy w 2006 roku. Do dnia dzisiejszego układa się bardzo dobrze. Po zakupie pompy Daewoo-Everdigm korzystaliśmy ze szkoleń dla operatorów pompy, przeglądów, bieżących rozwiązań problemów technicznych, instrukcji i informacji technicznych. Polmix-AST to dealer z bardzo dobrze wyszkoloną kadrą, którą z czystym sumieniem polecamy posiadaczom pomp” – podsumowuje Sławomir Dylewski.

Pompa Daewoo-Everdigm należąca do Prefabetu Ełk pracuje obecnie przy przepompowywaniu betonów mostowych na bazie bazaltu, głównie na potrzeby budowanych wiaduktów i mostów w ciągu obwodnicy Olecka i Ełku.

Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (185) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: