Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające

Ocena: 0
1282

Firma Taconova to jeden z wiodących dostawców zaawansowanych rozwiązań w obszarze armatury. Termostatyczne zawory mieszające NovaMix Compact pracują niezależnie, bez dodatkowego zasilania. Gwarantują bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz estetyczny wygląd instalacji.

Samoczynne, podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające z serii NovaMix Compact skutecznie pilnują stałej temperatury wody zmieszanej w punkcie poboru. W ten sposób gwarantowana jest ciągła ochrona przed oparzeniem, nawet przy wysokich temperaturach wody w zasobniku. Produkty te przeznaczone są do stosowania w instalacjach sanitarnych, zarówno w budynkach prywatnych, jak i publicznych. Ze względu na estetyczny wygląd doskonale nadają się do montażu bezpośrednio pod umywalką, gdzie nie rzucają się w oczy. Zakres regulacji wynosi do 70 °C w przypadku modelu NovaMix Compact 70 oraz 50 °C w modelu NovaMix Compact 50 TMV2.  Dla hydraulicznego bezpieczeństwa wbudowano zawory zwrotne na dopływie ciepłej i zimnej wody. Produkt jest dopuszczony do montażu w dowolnej pozycji.

Konstrukcja i sposób działania

Niklowany korpus wykonany jest z mosiądzu odpornego na odcynkowania, a części wewnętrzne ze stali nierdzewnej i wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Element termostatyczny i sprężyna powrotna dbają o utrzymanie stałej temperatury wody zmieszanej w punkcie poboru. Zawory NovaMix Compact pozwalają na płynną regulację temperatury odpowiednio w zakresach 30-70 °C i 30-50 °C w zależności od modelu. Konstrukcja mieszacza umożliwia wymianę elementu termostatycznego w sytuacji zmniejszenia jego wydajności, które powstaje poprzez naturalne zjawisko zużycia. W przypadku awarii zimnej wody, dopływ ciepłej wody jest samoczynnie odcinany. Gwarantuje to skuteczną ochronę przed oparzeniem.

Główne zalety produktu

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w zaworach NovaMix Compact zapewniają szereg korzyści istotnych zarówno z punktu widzenia instalatora, jak i użytkowników instalacji sanitarnej, czy administratorów budynków. Najważniejsze z nich to:

  • stała temperatura wody użytkowej w punkcie poboru (montaż pod umywalką)
  • samoczynna funkcja mieszania, bez konieczności stosowania energii zewnętrznej
  • skuteczne zabezpieczenie przed oparzeniem
  • korpus zaworu zabezpieczony przed osadzaniem się kamienia
  • wbudowane zawory zwrotne na dopływie ciepłej i zimnej wody
  • atest PZH
  • podłączenie pod istniejący zawór kątowy

Źródło i zdjęcie: Taconova

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: