Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Platformy podwieszane

Ocena: 0
2112
Platformy podwieszane, to w skrócie pomost, poruszający się w pionie, na zamontowanych w wysięgniku dachowym linach. Mają możliwość szybkiej instalacji w miejscu pracy oraz imponujący zasięg, aż do 140 m..

Prace budowlane prowadzone z platformy Geda
Fot. Geda


Modułowa konstrukcja platformy podwieszanej pozwala na zmontowanie platform z odcinków o długości 1, 2, 3 m i szerokości od 1 do 14 m oraz tworzenie platform załamanych w zakresie od 0 do 90 stopni (w formie owalnej, narożnikowej, czworoboku, litery L lub U). Montaż platformy Geda odbywa się w miejscu, w którym ma ona pracować. Zmontowaną platformę podwiesza się do wysięgników, które składane są na dachu, gdyż ich lekka, systemowa konstrukcja pozwala na ręczne przeniesienie na dach poszczególnych składników. Wysięgniki umożliwiają na wysunięcie mocowania do 2 m poza krawędź dachu.

Z całą pewnością, podwieszane platformy Geda, pozwalają zaoszczędzić  czas i środki. Obszerny pomost zapewnia możliwość jednorazowego zabrania do 990 kg potrzebnych do prac materiałów, narzędzi i 4 osób. Platformy Geda spełniają wszelkie krajowe normy bezpieczeństwa i mają certyfikat CE.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (183) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: